Metas gelbėti kaštonus – žaliąsias miesto puošmenas

Autorius: Data: 2011-09-28 , 10:09 Spausdinti

Visoje Lietuvoje (kaip ir kitose šalyse) lėtai miršta vienas iš gražiausių miesto medžių – kaštonas, tapęs daugelio iš mūsų vaikystės ir kultūros simboliu.

Jį pakirto lapuose parazituojantys ir žiemojantys mikrodrugiai, kuriuos sunaikinti galima tinkamai šiuos lapus pašalinus prieš žiemą – kompostuojant aukštoje temperatūroje ar sudeginant. Todėl kiekvieną rudenį būtina nesunki, bet visuotinė neabejingų žmonių pagalba.

Akcija „Gelbėkime kaštonus“ – tai susivienijimo Žali.lt, VšĮ „Mes Darom“ ir Žaliųjų sąjūdžio didesniuose šalies miestuose organizuojama visuotinė talka. Jos tikslas – ne tik informuoti žmones, kaip tinkamai apsaugoti Lietuvą puošiantį kaštoną, bet ir ateityje vystyti tolesnę veiklą aktyviai ginant daugelį šalies medžių, kuriems gresia populiacijos mažėjimas.

Mes siekiame išsaugoti kaštonus ateities kartoms, nes šiuo metu juos itin puola mikrodrugiai – kaštoninės keršakandės, graužiančios kaštonų lapus, dėl ko jie paruduoja ir ima kristi anksčiau, nei jiems derėtų. Itin svarbu, kad nukritę lapai būtų sugrėbiami, deginami arba kompostuojami specialioje temperatūroje, mat šie vabzdžiai itin ištvermingi ir neturi natūralių priešų – veiksmo turime imtis būtent Mes!

2011 m. spalio 2 d. (o kas gali – ir anksčiau) visus kiemsargius, mokytojus, savivaldybių darbuotojus, gydytojus, verslininkus, visų profesijų ir amžiaus žmones, gyvenančius tiek didmiesčiuose, tiek atokesniuose Lietuvos kampeliuose kviečiame bendrai veiklai – sugrėbti kaštonų lapus, perduoti juos sunaikinimui ir taip stabdyti sparčiai Lietuvoje plintančių kaštoninių keršųjų kandelių poveikį šiems medžiams.

Kiekvienas kiemas, mokykla, seniūnija, savivaldybė, įmonė ar organizacija kviečiama tapti akcijos – tęstinės kaštonų gelbėjimo talkos – partneriais ir rėmėjais, įsipareigodami tiesiog perduoti sugrėbtus kaštonų lapus Tinkamam kompostavimui Vilniaus mieste, o kituose miestuose juos kol kas reikėtų sudeginti. Visus prisidedančius efektyviai skelbsime, o kartu įgyvendinsime svarbią visuomeninę ir miesto žaliųjų erdvių gamtai reikšmingą misiją.

Susisiekite ir prisidėkite: susivienijimas žali.lt – Rūta Šetikaitė: ruta.setikaite@gmail.com, 864265208, DAROM – Valdonė Daugėlaitė: vald.daugelaite@gmail.com, 861595760

Gamtosauga , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra