Mero susitikime su architektais – naujos idėjos ir pasiūlymai darnios miesto plėtros naudai

Autorius: Data: 2011-06-16 , 13:20 Spausdinti

2011 m. birželio 16 d. Vilniaus meras Artūras Zuokas susitiko su Architektų sąjungos Vilniaus skyriaus vadovais, atvykusiais su pasiūlymais ir idėjomis, kaip bendradarbiaujant su Savivaldybe aktyviau prisidėti prie miestui naudingų projektų.

Susitikime aptarti svarbiausi miesto plėtros, kultūros paveldo išsaugojimo klausimai, naujos architektūros statybos tendencijos mieste. Ieškota būdų, kaip palengvinti projektų derinimo procedūras, kaip optimaliau atsakingoms institucijoms pasidalinti funkcijas, išvengiant dubliavimo ir nesudarant dokumentų tvarkymo procesuose biurokratinių kliūčių. Meras pažadėjo su kultūros ministru, Aplinkos ministerijos ir Seimo kultūros komiteto atstovais inicijuoti susitikimą, kuriame būtų tikslinga apibrėžti atsakingų institucijų, jų padalinių funkcijas.

Mero A. Zuoko teigimu, Vilniuje daugiau dėmesio turi būti skirta daugiabučių renovacijos programai įgyvendinti. „Buvę miesto vadovai planingam ir sistemingam daugiabučių pastatų atnaujinimui skyrė nepakankamai dėmesio. Dabar, po restruktūrizacijos, Savivaldybėje atsiras naujas padalinys, kurio funkcija ir bus – rūpintis šios programos įgyvendinimu“, – sakė sostinės meras.

Pasak mero, kad būtų sėkmingai įgyvendinta programa „Atnaujinkime būstą“ reikia gyventojams pateikti daugiau siūlymų, variantų, Architektai pasiūlė atnaujinti kūrybinės dirbtuvės idėją kompleksiniams renovuojamų kvartalų projektams rengti.

Aptariant šį klausimą pažymėta, kad daugiau dėmesio reikia skirti visuomenės švietimui – įtraukti gyventojus į diskusijas, svarstymus. Viešumas, anot mero, skatintų gyventojus labiau domėtis, kuo daugiau sužinoti apie būsto atnaujinimo naudą, padėtų ryžtingiau apsispręsti, taip pat ir pritraukti investuotojus.

Be to, susitikime buvo aptartos ir polifunkcinių centrų kūrimo mieste tendencijos ir vizijos. Savivaldybės planuose tokie centrai numatyti Grigiškėse, Naujojoje Vilnioje, teritorijoje prie Spaudos rūmų. Buvo pasiūlyta organizuoti idėjinius konkursus, į kūrybinį procesą įtraukti daugiau akademinio jaunimo. Taip iš jų sulaukti naujų idėjų, kurios, pasak architektų, gali būti tikri „perliukai“ konkrečiuose dideliuose projektuose.

Atsižvelgiant į tai, kad architektai aktyviau dalyvautų miesto plėtros veikloje, nutarta į Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Miesto plėtros komiteto posėdžius kviesti Architektų sąjungos atstovus. Taip bus geriau įsigilinama į numatomus projektus, laiku pateikiami nepriklausomų specialistų vertingi pasiūlymai, patikslinimai, pataisymai.

Taip pat nutarta, bendradarbiauti rengiant miestiečiams parodas, konferencijas, kuriose gyventojai būtų supažindinami su rengiamais projektais, planais, miesto plėtros ateities vizijomis, numatomomis kryptimis.

Daugiau informacijos: Miesto plėtros departamento SĮ „Vilniaus planas“ vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, tel. 211 21 94, Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus / vedėjo pavaduotoja Daiva Savickienė, Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, el. p. vrt@vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Vilnius , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra