Merkinės jubiliejus svarbus Vilniui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 15–16 dienomis Viliaus miesto savivaldybės vadovai dalyvavo iškilmingame Merkinės miestelio jubiliejuje – sukako 650 metų, kai Merkinė pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose, ir 440 metų, kai jai suteiktos Magdeburgo teisės bei patvirtintas herbas su Vienaragiu.
 
Merkinės jubiliejus svarbus Vilniui – čia po oficialaus Lietuvos krikšto 1387 m. viešėdamas Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila pasirašė Magdeburgo teises Vilniaus miestui. Ta proga buvo atidengtas skulptoriaus Kęstučio Lanausko sukurtas jubiliejinis paminklas-istorinio miesto antspaudas, simbolizuojantis Vilniaus miesto ir Merkinės istorinį ryšį.
 
Iškilmingos šventės „Čia Vienragio gyventa“ metu organizacinio komiteto pirmininkas Vytas Milius, dėkodamas sostinės savivaldybei, kuri parėmė Merkinės bendruomenę 9 000 Lt, sakė, kad „ji garbingai įsirašo į Merkinės jubiliejų – tarsi nušluosto 650-ties metų dulkes ir nutiesia tvirtą tiltą tarp Merkinės ir Vilniaus“. Kaip tolesnio bendradarbiavimo simbolį Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra sostinės mero pavaduotojui Gintautui Babravičiui įteikė Merkinės vėliavą.
 
„Man didelė garbė savo rankose laikyti šią vėliavą – Merkinės kur jau XVII amžiuje visi miestelėnų klausimai buvo sprendžiami pagal Europos valstybėse taikomus teisės kodeksus“, – miestelio gyventojus sveikino G. Babravičius. „Merkinės ir Vilniaus tolesnis bendradarbiavimas bus ilgas ir gražus“.
 
„Merkinė tebėra ir tebūnie“ – linkėjo ir mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis, įteikdamas savo krikštamotei Merkinei simbolinį Vilniaus angelą – tokie angelai jau gyvena daugelyje Europos miestų.
 
Šventės metu buvo pašventinti trys ąžuoliniai koplytstulpiai, pastatyti miestelio jubiliejui, šurmuliavo tautodailininkų mugė, buvo demonstruojami senieji amatai, vyko futbolo turnyras, koncertavo meno kolektyvai. Prie Merkinės piliakalnio, ant kurio kadaise garsi pilis stovėjo, skambėjo dainos, degė vaidilučių ugnys, žvangėjo viduramžių riterių kalavijai, o dzūkas aktorius Tomas Vaisieta skaitė Vinco Krėvės „Milžinkapį“.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sekretoriato viešųjų ryšių skyrius
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius. Tel.: (8 5) 211 28 87. Faks. (8 5) 211 23 25, el. p.: vrt@vilnius.lt

Nuotraukose:

1. Atidengtas skulptoriaus K. Lanausko sukurtas jubiliejinis paminklas-istorinio miesto antspaudas, simbolizuojantis Vilniaus miesto ir Merkinės istorinį ryšį
2. Mero pavaduotojas V. Martikonis įteikė simbolinį Vilniaus angelą
3. „Man didelė garbė savo rankose laikyti šią vėliavą…“, – sakė G. Babravičius
4. Vilniaus miesto savivaldybės vadovai dalyvavo iškilmingame Merkinės miestelio jubiliejuje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra