Meno ir kolekcinių vertybių aukcionas Nr. 7

Autorius: Data: 2018-12-13 , 08:54 Spausdinti

Meno ir kolekcinių vertybių aukcionas Nr. 7

 

186. Gr. Benediktas Henrikas Tiškevičius vaikų ir artimųjų tarpe, 1893. Nuotrauka

 

Š. m. gruodžio mėn. 13 d. (ketvirtadienį) Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” (Dominikonų g. 15, Vilnius) įvyks 7-asis ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas. Aukcionui pateiktus kūrinius bus galima apžiūrėti aukciono kolekcijos parodoje gruodžio 11– 13 d. (galerijoje ,,Židinys”), taip pat juos galima pamatyti ir ARS VIA aukciono tinklalapyje: https://arsvia.lt/aukciono-katalogas/

18. Česlovas Znamierovskis

7-ajame ARS VIA aukcione bus pristatoma daugiau nei 200 meno ir kolekcinių vertybių pozicijų (lotų). Kaip ir anksčiau, visi aukciono kolekcijos kūriniai pagal temas suskirstyti į 7 skyrius:  „Lietuvos dailė“, „Vilnius ir Vilniečiai“, „Vilniaus dailės akademija“, „Istorinė grafika, dokumentai, rankraščiai ir plakatai“, „Senosios knygos“, „Lietuvos fotografija“ ir „Įvairenybės“

Prieškalėdinio ARS VIA aukciono skyriuje „Vilnius ir vilniečiai“ – dėmesys kūrėjų, kurių gyvenimo ar kūrybos kelias vienu ar kitu aspektu siejosi (-asi) su Vilniumi, darbams taip pat paties Vilniaus miesto, jo apylinkių vaizdams. Čia pateikiama tokių dailininkų, kaip Česlovas Znamierovskis, Rafaelis Chvolesas, Izaijas Kulvianskis ir kt. kūryba. Taip pat pirmą kartą aukcione visuomenei pristatomi ir Vilniaus Stepono Batoro universiteto profesoriaus, reto talento koloristo, Aleksandro Šturmano bei puantilizmo ir impresionizmo stilių įkvėpto, dailininko Sergejaus Ponomariovo darbai.

Skyriuje „Lietuvos dailė“ – puikiai žinomų dailininkų, tokių kaip Adomas Galdikas, Neemija Arbit Blatas, Steponas Varašius, Kazys Šimonis ir kt. darbai.

Aukciono skyriuje „Istorinė grafika, dokumentai, rankraščiai ir plakatai“ pristatomos kolekcinės vertybės atspindi Lietuvos istoriją nuo XVI a. iki XX a. vidurio. Išskirtinis šio skyriaus lotas – „Kvietimas Salantų klebonui kun. Pranciškui Urbonavičiui atvykti 1917 m. rugsėjo 17 d. į Lietuvių konferenciją Vilniuje“. Faktas, jog ant šio kvietimo pasirašė net penktadalis būsimų Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų – (daugiau pasirašiusių greičiausiai yra tik ant paties Akto) – daro šį lotą išties ypatingu. Vieni ryškiausių rubrikos „Senosios knygos“ akcentų –  1582 m. išleistas istoriografinis Jono Lasickio veikalas apie įvairių etninių grupių Vidurio ir Rytų Europoje papročius, mitologiją ir religiją bei pagal knygų paveldo klasifikaciją retenybe laikytinas (kai pasaulyje išlieka 2–3 egz.), jėzuito Mykolo Sufčinskio pamokslas „Mistinės Saulės Zodiakas“ (1707 m.). Be jau paminėtų lotų, aukcione lauks ir Lietuvos meninės fotografijos istorijos ištakas reprezentuojantis įspūdingas grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus darbas taip pat XIX a. fotografų Juozapo Čechavičiaus, brolių Mirono ir Leono Butkovskių ir kt. kūryba.

151. Kvietimas Salantų klebonui kun. Pranciškui Urbonavičiui atvykti 1917 m. rugsėjo 17 d. į Lietuvių konferenciją Vilniuje

Jau tradicija tapusiame aukciono skyriuje „Vilniaus dailės akademija“, kaip ir anksčiau, pristatoma įdomi ir netikėta Vilniaus dailės akademijos I–IV kursų studentų kūryba. Tuo tarpu „Įvairenybių“ rubrikoje pateikiami rafinuoti sidabro, keramikos dirbiniai bei kitos įvairios kolekcinės vertybės.

33.Aleksandras Šturmanas

Dalyvavimo aukcione taisykles bei registracijos anketą galima rasti ARS VIA aukciono tinklalapyje: http://arsvia.lt. Aukciono kūrinių kolekcija internete: https://arsvia.lt/aukciono-katalogas/ Popierinę katalogo versiją įsigyti galima ARS VIA aukciono galerijoje (Ligoninės g. 2, Vilnius).

ARS VIA aukcionas vyks 2018 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” (Dominikonų g. 15, Vilnius)

Aukciono kolekcijos paroda:

gruodžio 11 – 12 d. 12.00–18.00 val.

gruodžio 13 d. 12.00–14.00 val.

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje

,,Židinys” (Dominikonų g. 15, Vilnius)

Papildoma informacija: ARS VIA aukcionas: +37064378688| info@arsvia.lt

Fotografija Istorija Kultūra Kultūros paveldas Parodos ,One Comment


  1. Teresita, Prieš 4 weeks ago Atsakyti

    Voruta, thanks so much for the post.Really thank you! Keep writing.


Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra