Meno doktorantų paroda „Išklotinė“

Autorius: Data: 2014-04-26 , 22:58 Spausdinti

Parodos atidarymas balandžio 30 d., 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“, Maironio g. 3, Vilnius
Matematikoje išklotinė – geometrinio kūno paviršiaus atvaizdavimas plokštumoje, o kaip atrasti ir suprasti išklotinę dailėje ir dizaine? Ar tai meno kūrinio, dizaino objekto, meninio tyrimo paviršiaus atvaizdavimas plokštumoje? Žinoma, meno kūrinys, dizaino objektas ar meninis tyrimas kur kas labiau kompleksiški, tad ir jų išklotinės gerokai sudėtingesnės. Parodoje „Išklotinė“ pristatomos 22  meno doktorantūros studentų tyrimų ir kūrybos išklotinės. 22 meninio tyrimo mikrokosmosai su savomis taisyklėmis ir nenuspėjama vidine tvarka.
Dailės ir dizaino doktorantūra – nauja ir nemažai klausimų kelianti studijų sritis, o šios srities doktorantų  apžvalginė paroda jų sukelti gali dar daugiau. Pavyzdžiui, kaip aprėpti skirtingas temas narpliojančius, skirtingai dirbančius, skirtingoms kartoms priklausančius dailininkus ir dizainerius. Galų gale, kaip parodyti savo darbą/projektą kai jis dar nebaigtas?!
Parodoje siekiama šias problemas (klausimus) iškelti dekonstruojant kūrybinį procesą, parodant jo išklotinę. Šioje parodoje doktorantai pristato savo nebaigtus projektus, nuorodas į juos, jų interpretacijas, fragmentus arba eksponuoja jų meno projektus supančią aplinką: įtakojusius tekstus, įvykius, daiktus, žmones, eskizus etc. Tokiu atveju, žiūrovui suteikiama galia ir galimybė susikurti galutinį kūrinio/projekto atvaizdą pačiam, panirti į menininkų siūlomas galimas „idėjų generavimo ir realizavimo“ strategijas.
Parodos metu gegužės 15–16 d., Dizaino inovacijų centre 112 a., vyks meno doktorantų skaitymai, kuriuose dailininkai ir dizaineriai pristatys savo rengiamų meno projektų idėjas, diskutuos meno projekto rengimo ir meninio tyrimo klausimais. Abi dienas 17 val. vyks Bring Your Own Beamer (BYOM) vakarai, kurių metu parodos dalyviai ekspozicijų erdvėse organizuos savo atsineštų filmų bei nuotraukų peržiūras.
Meno projektus pristato Akvilė Anglickaitė, Žygimantas Augustinas, Marius Bartkus, Rūta Būtėnaitė, Adomas Danusevičius, Monika Furmanavičiūtė, Aurimas Gaižauskas, Algirdas Gataveckas, Deima Katinaitė, Edvardas Kavarskas, Jolanta Kyzikaitė, Agnė Kuzmickaitė, Žilvinas Landzbergas, Ignas Lukauskas, Renata Maldutienė, Viktorija Sokolovskaja, Rūta Spelskytė, Laisvydė Šalčiūtė, Renata Tamošiūnaitė, Eglė Ulčickaitė, Inga Valentinienė, Darius Žiūra.
Kuratorė Danutė Gambickaitė
VDA magistrantūros studijų ir doktorantūros skyrius
tel. (8-5) 2105456  doktorantūra@vda.lt

Paroda veiks: 2014 m. balandžio 30 – gegužės 21 d.
Darbo laikas: II-VI 12-18 val. VII-I ir Valstybinių švenčių dienomis nedirbame

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra