Menininko S. Gutausko gyvenimo pasikeitimai atsispindi jo sukurtose drobėse

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Antrąją Naujųjų metų dieną (2010-01-02) tapytojas ir vitražistas Simonas Gutauskas sukvietė savo draugus ir meno mylėtojus į personalinę parodą.
 
„Tikėjausi, kad tokią dieną ateis tie, kuriems svarbu ne tik mišrainėmis ir vynu nukrauti stalai. Neapvylėte,“ – menininkas sveikino susirinkusius gerbėjus.
 
Paroda pavadinta „2008 – 2009-ieji“.
 
„Tai savotiška kūrybinė ataskaita prieš patį save ir noras parodyti publikai, kokie etapai mane lydėjo tuo gyvenimo laikotarpiu. Buvo žuveliokai, natiurmortai, moterų figūros, riteriai, – vardija dailininkas, trijose Vilniaus Savicko galerijos salėse eksponuojantis pastozinės (storo dažų sluoksnio) tapybos, faktūriškų potėpių drobes.
 
S. Gutauskui praėjusiame kūrybos etape buvo labai svarbūs tiltai. Tarp tiltų konstruktyvų aiškiai įžvelgiami vandens sukūriai, vėliau atsiradę ryškūs atspindžiai nurimusiame vandenyje. Šio savito menininko tapyba laisva, spalvinga, daugiasluoksnė, plastiška ir neužkankinta. Ji patvirtina seną tiesą, – į tą patį vandenį antrą kartą įbristi tikrai neįmanoma.
 
„Tiltai jungia ir sielas, ir valstybes“, – tarstelėjo dailininkas, perkėlęs šį jungties simbolį iš savo pasikeitusio gyvenimo verpetų į drobę.
 
Kitoje salėje eksponuojami sodrūs, spalvingi ir gilūs natiurmortai.
 
Trečiojoje – įsikūrė tirštais faktūriškais potepiais atlikti portretai ir moterų figūros, apsuptos paukščiais ir kitokiais autoriui svarbiais simboliais.
 
„Į savo gimtojo miesto parodų sales su personaline paroda sugrįžtu po keletos metų pertraukos. Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Palangos meno galerijose buvau dažnesnis, nei Vilniuje. O juk man netrukus sukaks 45 metai. Užaugau pagaliau, surimtėjau, galiu sostinei prisistatyti“, – šmaikštavo S. Gutauskas.
 
Anksčiau aktyviai dalyvavęs pleneruose, pastaraisiais metais S. Gutauskas tapo individualistu. Dauguma darbų yra nutapyti dirbtuvėse Palangoje, Druskininkuose, vienas kitas privačiose valdose prie Alaušo ežero, Kazlų Rūdos apylinkėse, kur jo sielą virpindavo klykiančios gervės ir karštas vasaros alsavimas.
 
„Druskininkų apylinkių miškai, upės ir upeliukai man gerai pažįstami nuo vaikystės. Merkio upėje ir Ūloje nuo šešerių metų museliaudavau su tėvu. Žinau kur takai vinguriuoja, kas po akmeniu slepiasi. Aš ne tik žuvis, bet ir atspindžius gaudau. Pažįstu geriausias vietas aplinkiniuose ežeruose, kur geriausiai kimba vasarą, o kur žiemą.
 
Dabar laukiu storo Ančios ir Veisiejų ledo, kad galėčiau į poledinę žūklę nesibaimindamas išsiruošti. Sėdėdamas ant ledo jaučiu kaip aukso žuvys apačioje vartosi. Be gamtos, vandens ir žvejybos negaliu gyventi, iš karto uždusčiau. Brangios Dzūkijos vietos mane įkvėpia tapybai.
 
Palangoje nelabai pritapau, nors jūra mano kūryboje padarė šiokių tokių korekcijų, atnešė jėgos užtaiso“, – apie impulsus pasakojo S. Gutauskas.
 
Asmeninio gyvenimo pasikeitimai taip pat turėjo įtakos jo kūrybai.„Pagaliau atsirado dvasinė ramybė. Ji atsispindi ir mano drobėse“, – prisipažino S. Gutauskas.
 
Jo paveiksluose mažėja dekoratyvumo. Atsirado solidumo, gilesnės minties, simbolių kalbos ir temos improvizacijų.
 
Parodą įdomu žiūrėti. Sekantiems dailininko S.Gutausko kūrybą smalsu aptikti naujų netikėtumų, atskleidžiančių jo išgyvenimo etapus.
 
Paroda Vilniaus Savicko galerijoje (Trakų g.7) veiks iki 2010 m. sausio 24 dienos
 
Autorės nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Menininkas S. Gutauskas sostinės Savicko meno galerijoje eksponuoja savo gyvenimo pasikeitimu
2, 3, 4. Šioje dailininko parodoje dominuoja pastozinės tapybos, faktūriškų potėpių drobės

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra