Menininkės namuose kvepia porcelianas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Viena iš ryškiausių Lietuvos keramikių Liucija Šulgaitė pristatė 17-ąją personalinę parodą „Juoda balta“, kurioje sutvisko dvi dešimtys porceliano darbų.
 
Menininkės darbai jausmingi ir tuo pat metu lengvi, neperkrauti detalių, pasižymi minimalizmu. Tad ne veltui kiekviena linija, raukšlelė ar įplyšimas, kuris iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti lyg brokas, yra būtinas, slepiantis reikšmę.
 
Į parodos atidarymą sostinės galerijoje „Akademija“ atvyko ir pati autorė, tačiau ji kaip visuomet nenorėjo būti dėmesio centre. Stengėsi pabėgti ir pasislėpti nuo žmonių žvilgsnių, sveikinimų, klausimų ir, be abejo, išsisuko nuo kalbos sakymo. Tiesiog kukliai padėkojo susirinkusiesiems bei likimui, kad vis dar turi rankas ir gali jomis ką nors sukurti. O visa kita, anot L. Šulgaitės, pasakyta darbais.
 
Juos moteris kuria namie įrengtoje studijoje. Kaip šmaikštavo galerijos vadovė Ramutė Rachlevičiūtė, vienos šeimininkės kepa vaflius, o Liucija – porcelianą savo krosnelėje. „Laimingi tie, kurie lankėsi keramikės namuose. Tai puiki pamoka, kaip reikia tvarkytis. Nors Liucijos darbai be galo poetiški, šeimininkė ji – labai racionali, kiekvienam daiktui yra suradusi savo vietą, visur baltuma ir švara. Jautiesi lyg muziejuje“, – tvirtino galerijos vadovė. Iš tiesų sniego baltumas užburia ir menininkės darbuose. Šįkart parodoje jis papildytas juodais atspalviais, o grąžtą primenančioje skulptūroje „Išvaryk neviltį iš mano širdies“ susipynusi raudonos ir juodos žaismė. Įdomu tai, kad L. Šulgaitė, išbandžiusi įvairią keramikos techniką, atrado ir savo stilių, kurį taiko kurdama paveikslus. Jie žavi švelnumu, ramybe. Nors sustoji minutėlę pasigrožėti, užtrunki gerokai ilgiau nei numatei. Akimirką žvilgtelėjęs į kūrinį jame nieko konkretaus neišvysi – tam reikia laiko ir emocinio nusiteikimo. Kuo atidžiau žiūri, tuo įvairesnių linijų pastebi, su jomis ima žaisti fantazija – nė nepajunti, kaip ji sukuria paveikslo personažus, istorijas.
 
Į parodos pristatymą susirinkę keramikės kolegos, bendraminčiai, draugai ir pažįstami gyrė menininkę kaip labai stropią ir precizišką meistrę. Jų teigimu, sovietiniais metais Liucija kiek tik galėjo domėjosi Vakarų menu, skleidė naujienas Lietuvoje, aktyviai gilinosi į įvairią techniką, kuria būtų galima įgyvendinti idėjas. Keramikė buvo viena iš tų, kurie puoselėjo tylųjį modernizmą. Kad ir kiek pagyrimo ar susižavėjimo žodžių L. Šulgaitė girdėtų, ji išlieka drovi. Moteris atsisakė dalyvauti Vilniaus keramikos meno bienalėje, kuri netrukus prasidės, kad jos darbai esą neužimtų kito, galbūt jaunesnio, talentingo menininko vietos, nes jam tai puiki proga save parodyti ir pristatyti.
 
„Lietuvos žinios“ nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: L. Šulgaitė ilgai svarstė, kaip pavadinti naujausią parodą – „Juoda balta“ ar „Pro langą“

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra