„Memento mori“ – pažintis su laidojimo tradicijomis Vilniaus katedroje ir Sapiegų mauzoliejuje

Autorius: Data: 2014-03-26 , 08:30 Spausdinti

Karalienės Barboros Radvilaitės palaikai rasti Vilniaus katedroje, 1931 m. Fotografas J. Bulhakas

Kovo 28 d., penktadienį, 16 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursiją „Memento mori: laidojimo tradicijos Vilniaus katedroje ir Sapiegų mauzoliejuje“

Mirties tema jaudino visų epochų žmones. Mirties akivaizdoje susimąstoma apie gyvenimo prasmę, asmens atminimą, nuveiktus darbus, išliekančius ženklus.

Ekskursijoje bus kalbama apie tai, kaip laikui bėgant kito mirties suvokimas, laidojimo tradicijos ir papročiai, kokią žinią amžininkams ir ateities kartoms siekė perteikti antkapiai ir epitafijos.

Vilniaus katedros požemiuose bus aplankyta garbingų valstybės ir Bažnyčios istorijai nusipelniusių asmenų palaidojimo kriptos, dalyviai išgirs istorijas apie pamirštas ir dar neatrastas kapavietes.

Sapiegų giminės mauzoliejuje apžiūrinėjant prabanga ir elegancija dvelkiančius monumentalius garsios šeimos antkapinius paminklus, bus aptartos laidojimo tradicijos, baroko epochos žmonių požiūris į mirtį ir ruošimąsi pasitikti lemtingą akimirką.

Užsakovų galią, turtą ir subtilų meninį skonį liudijančius Sapiegų antkapius kūrė iš Italijos atvykę skulptoriai. Tuo metu klestinčiame Vilniuje iš svetur atvykę įvairių sričių menininkai turėjo progų atskleisti savo talentą.

Ekskursija prasidės Vilniaus katedroje.
Trukmė: 2 val.
Būtina registracija tel. 8 5 269 78 03 arba el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

Bažnytinio paveldo muziejusComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra