Meksikos pamokos įpareigoja susirūpinti ES jūrose ir pakrantėse esančiomis naftos platformomis

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Balandžio mėnesį Meksikoje sprogusio naftos gavybos gręžinio avarija, po kurios į jūrą išsiliejo ir vis dar plūsta ypatingai daug naftos, ES institucijoms primena apie atsakomybę siekiant užkirsti kelią panašioms nelaimėms prie Europos krantų.
 
Paskutinėje šio pusmečio Europos Parlamento plenarinėje sesijoje taip pat aptarta naftos paieškos ir gavybos rizika, atsakomybė ir reguliavimas.
 
Europarlamentarai išsakė susirūpinimą dėl saugumo ir prevencijos priemonių, susijusių su jūroje esančiomis naftos platformomis ES, klausė Europos Komisijos ir Tarybos atstovų, kokių priemonių ketinama imtis siekiant sureguliuoti naftos gavybą jūros gelmėse, atsižvelgiant į tai, kad naftos gavybos įmonės stato gręžinius vis giliau, ir dėl to gelbėjimo darbus įvykus nelaimingam atsitikimui vykdyti tampa vis sunkiau, o jūros aplinkai išauga didesnis pavojus.
 
Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, jau daug kalbėta apie tai, ką turėtume daryti, kad ateityje išvengtume tokių įvykių kaip Meksikoje.
 
Europarlamentarė atkreipia dėmesį, kad mums Lietuvoje tai ypač aktualu, kadangi prie pat savo krantų turime ne Europos Sąjungos valstybės įmonės eksploatuojamą naftos platformą, telkinį D6 prie Nidos. Avarijos šioje platformoje atveju turėtume ekologinę katastrofą prie ES krantų, labiausiai užterštoje jūroje mūsų žemyne.
 
„Negana to, iki šiol nėra sudaryti jokie susitarimai dėl avarijos padarinių šioje platformoje šalinimo su už platformas atsakingomis valstybėmis. Dar vienas panašus atvejis gali atsirasti kilus avarijai tos pačios Baltijos jūros dugnu tiesiamame dujotiekyje Nord Stresam“, – teigia EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete dirbanti R. Morkūnaitė.
 
Anot jos, visus tris minėtus atvejus sieja viena – atliekamos poveikio aplinkai vertinimo procedūros yra apmokamos užsakovų ir todėl nėra nepriklausomos ir objektyvios.
 
„Raginu pradėti diskusijas dėl sistemos, užtikrinančios nepriklausomą poveikio aplinkai vertinimą, sukūrimo. Būtina tokios sistemos dalis – fondas, administruojamas nepriklausomų institucijų, iš kurio būtų finansuojami poveikio aplinkai vertinimai, taip užtikrinant jų objektyvumą. Antra vertus, privalome užtikrinti, jog šios taisyklės dėl objektyvumo būtų taikomos ne tik ES, bet ir trečiųjų šalių atliekamuose poveikio aplinkai vertinimuose“, – pabrėžia Europos Parlamento narė R. Morkūnaitė.
 
Jurgita Buzytė, Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės biuras
Trakų g. 7 – 15, 01132 Vilnius, tel.: +370 5 240 3377, fax.: +370 5 278 48 72, mob.: +370 680 58 083, el. p.: public@morkunaite.lt
 
Nuotraukoje: Europos Parlamento narė R. Morkūnaitė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra