Medikus vienija bendras tikslas – kokybiškos paslaugos

Autorius: Data: 2013-03-01 , 15:09 Spausdinti

Penktadienį, 2013 m. kovo 1 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su privačių ir valstybinių gydymo įstaigų atstovais.

Pasitarime pažymėta, kad jokios priešpriešos tarp valstybės išlaikomų ir privačių medicinos įstaigų nėra ir negali būti, nes visus vienija bendras tikslas – kokybiškos paslaugos, kurias savarankiškai renkasi kiekvienas pilietis.

„Vyriausybė neketina daryti jokių revoliucijų, imtis įvairių privačių iniciatyvų suvaržymų. Tačiau bendromis pastangomis ieškosime skaidresnės ir aiškesnės medicinos įstaigų finansavimo, įrangos įsigijimo, vaistų kainodaros bei atsiskaitymo už paslaugas tvarkos“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Anot premjero, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtas strateginis planas numato šalies sveikatos sistemos optimizavimo kryptis, brėžia kryptis, kaip turint ribotus finansinius resursus užtikrinti pakankamą medicinos paslaugų kokybę, jų prieinamumą kaime ir mieste.

Medicinos įstaigų vadovai pabrėžė, kad tik tariantis su asocijuotomis pacientų, įvairių sričių medikų organizacijos, SAM ekspertais galima parengti aiškią ir ilgalaikę tvarką, kuria vadovaujantis būtų apibrėžta viešų ir privačių sveikatos apsaugos įstaigų partnerystė. Siūloma rengti medicinos profesionalų diskusijas, kurių metų bus įvardinti efektyviausi medicinos plėtros būdai.

Vyriausybė numato suburti Mokslo ir verslo tarybą, kurios darbe pakviesti dalyvauti ir sveikatos apsaugos sistemos ekspertai.

Spaudos tarnyba

Juliaus Kalinsko (15minučių) nuotr.

Nuotraukoje: A. Butkevičius

Vyriausybė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra