Medicininės įrangos pirkimas – neskaidrus

Autorius: Data: 2011-03-23, 16:20 Spausdinti

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi Turto banko vykdomą Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos korpuso įmontuojamos į statybines konstrukcijas medicininės įrangos pirkimą, nustatė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų bei įpareigojo Turto banką nutraukti pirkimo procedūras.

Patikrinusi, ar techniniai reikalavimai perkamai įrangai nepritaikyti vieno konkretaus gamintojo įrangai, Tarnyba nustatė, kad jų visumą atitinka tik vienintelio gamintojo produkcija. Tai pažeidžia įstatyme įtvirtintus konkurencijos, nediskriminavimo, lygiateisiškumo principus ir tikslą racionaliai naudoti pirkimui skirtas lėšas.

Tarnyba taip pat atkreipia dėmesį, kad perkama medicininė įranga susideda iš 28 atskirų dalių, pradedant lempomis ir baigiant centralizuotomis vakuumo stotimis. Todėl perkančioji organizacija turėtų įvertinti, ar neskaidydama pirkimo objekto į dalis, gali užtikrinti racionalų lėšų panaudojimą ir realią konkurenciją.

Daugiau informacijos: Aušra Pocienė, Viešųjų pirkimų tarnyba, tel. (5) 219 7012, mob. 8 679 56305 el. p. Ausra.Pociene@vpt.lt

Gedimino Bartuškos nuotr.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra