Mažosios Lietuvos (Klaipėdos krašto) ir Žemaitijos visuomeninių organizacijų konferencija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 18 dieną (šeštadienį) Tauragės Kultūros rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 3) vyks Mažosios Lietuvos (Klaipėdos krašto) bei Žemaitijos visuomeninių organizacijų konferencija „Istoriškai susiformavę etnokultūriniai Vakarų Lietuvos regionai ir regionų reforma Lietuvoje“.
 
 
Dalyvių registracija: 10.00–11.00 val.
 
Konferencijos pradžia 11.00 val.
 
Tauragės rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus sveikinimo žodis.
 
 
Pranešimai:
 
LR Vidaus Reikalų ministerijos įgaliotas atstovas„Regionų reformos padėtis ir perspektyvos Lietuvoje“
 
Dainius Elertas„ES valstybių regioninės politikos patirtis“
 
Doc. Linas Julijonas Jankus„Regionas ir aukštasis mokslas Lietuvoje“
 
Doc. dr. Vacys Vaivada„Istoriškai susiformavusio etnokultūrinio regiono samprata, NUTS ir Regioninės reformos galimybės Lietuvoje“
 
Į konferenciją kviečiami LR Prezidentės, LR Seimo, LR Vyriausybės, Mažosios Lietuvos (Klaipėdos krašto) bei Žemaitijos rajonų savivaldybių atstovai.
 
Tikimės, kad pakviesti LR Prezidentės, LR Seimo, LR Vyriausybės atstovai bei LR Vidaus reikalų ministerijos įgaliotas asmuo padės išsklaidyti kilusias abejones dėl bręstančios regionų reformos Lietuvoje skaidrumo.
 
 
Konferencijos rengimo aplinkybės:
 
Mažosios Lietuvos (Klaipėdos krašto) ir Žemaitijos visuomeninės organizacijos (toliau – NVO) ne kartą aptarė regionų reformos Lietuvoje gaires ir vyksmą. Savo nuostatas jos išreiškė Gargžduose 2010 m. vasario 6 d. įvykusioje konferencijoje „Regionų reforma ir vakarų Lietuvos istoriniai, etnokultūriniai regionai“ priimta rezoliucija ir susirašinėjime su įvairiomis Valstybės institucijomis. Iš LR Vidaus reikalų ministerijos gauti atsakymai neatsakė į keltus klausimus. Todėl 2010 m. birželio 28 d. Mažosios Lietuvos (Klaipėdos krašto) ir Žemaitijos visuomeninių organizacijų išplėstiniame posėdyje buvo nuspręsta rengti konferenciją. Apie tokios konferencijos būtinybę NVO jau buvo informavusi liepos mėnesį prašydamos, kad institucijos, į kurias buvo kreiptasi, atsiųstų į Tauragėje rengiamą konferenciją savo atstovus, o LR Vidaus reikalų ministerija – įgaliotą asmenį, galintį pristatyti visus esamus regioninės reformos variantus, su šiuo klausimu dirbančias darbo grupes, jų sudėtis, regioninės reformos perspektyvas.
 
 
Kontaktai pasiteiravimui: Dainius Elertas, mob. tel.: 8 61 61 51 58, Vacys Vaivada, mob. tel.: 8 67 20 97 28
 
Nuotraukoje: Tauragės kultūros rūmai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra