Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaroma paroda „Karalienė Luizė Rytų Prūsijoje. Tarp caro ir imperatoriaus“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Š. m. birželio 5 d. 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 6, Klaipėda) atidaroma paroda „Karalienė Luizė Rytų Prūsijoje. Tarp caro ir imperatoriaus“.
Paroda skirta karalienei Luizei – karaliaus Frydricho Vilhelmo III, 1776-1840 m. valdžiusio Prūsiją, žmonai.

Rytprūsių kultūros centro Elingene (Vokietija) parengtą ekspoziciją sudaro 26 stendai, lietuvių-vokiečių kalbomis pasakojantys apie svarbiausius karalienės gyvenimo įvykius. Tokio pobūdžio paroda eksponuojama uostamiestyje neatsitiktinai. Kai Napoleono kariuomenė buvo užėmusi didžiąją Prūsijos dalį, Klaipėda buvo likęs vienintelis laisvas miestas šiaurės rytuose, į kurį iš Karaliaučius per Kuršoų neriją karališkoji šeima atvyko 1807 m. sausį ir prabuvo čia iki 1808 m. sausio mėn. Klaipėda tapo laikina Prūsijos karalių rezidencija, lemtingu miestu, sostine, su kuria susiję įvykiai turėjo įtakos ir Europos istorijai. Karalienė Luizė, gyvendama Klaipėdoje, buvo itin gerbiama už gerumą, rūpinimąsi švietimu ir nuoširdžią pagalbą vargstantiems.
Parodos atidaryme dalyvaus Rytprūsių kultūros centro Elingene vadovas Volfgangas Fraibergas (Wolfgang Freyberg), pranešimą skaitys doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.
 
Paroda veiks iki birželio 27 d.
 
Nuotraukoje: Karalienės Luizės portretas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra