Mažosios Lietuvos gyventojų – sovietinio genocido aukų atminimo vakaro dalyvių Rezoliucija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui
Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui prof. Rolandui Pavilioniui
Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Gediminui Dalinkevičiui

Mes, lietuvių tautinių organizacijų ir visuomenės atstovai, 2002 m. spalio 16 d. susirinkę Vilniuje pagerbti Mažosios Lietuvos gyventojų – sovietinio genocido aukų, reikšdami didelį susirūpinimą, konstatuojame, kad:

1. 1944–1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte Maskvos Kremliaus nurodymu ideologiškai parengtos ir įvykdytos daugiau kaip 300 tūkst. civilių gyventojų žvėriškos žudynės, o ir likusių 100 tūkst. gyvųjų deportavimas yra senaties termino neturintis karinis nusikaltimas prieš žmoniškumą, gėdingas valstybinio terorizmo pavyzdys;

2. Istorijos klastotoja sovietinė Rusija, norėdama užmaskuoti savo nusikaltimus, ištrinti čia barbariškai nužudytų žmonių palikimą, neteisėtai kolonizavo Karaliaučiaus kraštą, o jo vietovardžius pakeitė į rusiškus;

3. LR Seimas iki šiol ignoravo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) nuo 1994 m. siunčiamus raginimus, kad spalio 16-oji, diena kai su civilių žudymais 1944 m. prasidėjo Karaliaučiaus krašto puolimas, būtų minima kaip Mažosios Lietuvos genocido diena.

Mes kviečiame visus LR Seimo narius palaikyti MLRT raginimą, kad, papildžius LR įstatymą, spalio 16-oji būtų įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, kaip Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena.
Nė vienas doras Lietuvos pilietis negali taikstytis su lietuvių tautos istorijos klastojimu. Abejingumą iškeltajai problemai traktuojame kaip sąmoningą totalitarinės sovietinės Rusijos įvykdyto genocido nuslėpimą, kaip pataikavimą valstybinio terorizmo politikai, kaip bandymą įteisinti neteisėtą karinį imperinės Rusijos buvimą Karaliaučiaus krašte.

Atminimo vakaro dalyvių vardu:

MLRT vicepirmininkas Petras Cidzikas
Lietuvos nacionalinio fronto pirmininkas Viktoras Libertis
Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ seimelio narys Vytautas Gocentas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra