Mažosios Lietuvos enciklopedijos sutiktuvės Pagėgiuose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. sausio 21 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko Mažosios Lietuvos enciklopedijos 4 tomo sutiktuvės.
 
Sveikindamas pagėgiškius ir šio renginio svečius Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis sakė: „Tikiu, kad visi čia susirinkę džiaugiamės šiuo iškiliu leidiniu, kuris labai brangus mūsų kraštui, dėkoju visiems enciklopedijos rengėjams ir leidėjams, kurie įdėjo į šį darbą daug jėgų ir širdies, tikiu, kad tai ne paskutinis leidinys apie Pagėgius ir Mažąją Lietuvą. Labai kviečiu visus krašto šviesuolius ir Lietuvos mokslininkus, istorikus kaupti medžiagą leidiniui apie Pagėgius ir mūsų kraštą, viliuosi, kad mūsų visų pastangomis kitais, o gal dar kitais metais pasitiksime naują leidinį, gal ir ne vieną.“
 
Įteikdamas Pagėgių savivaldybės ženklą su gegute, kaip atminimo simbolį Enciklopedijos vyriausiajam redaktoriui doc. dr. Vaciui Bagdonavičiui, meras palinkėjo nepaliauti mylėjus šį Mažosios Lietuvos kampelį. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dainora Butvidienė (beje, Enciklopedijos apžvalginio straipsnio „Gyvenimas prie Rambyno“ autorė) dėkojo svečiams už nuveiktą didžiulį darbą ir neįkainojamą indėlį į Mažosios Lietuvos krašto kultūros, raštijos aruodą.
 
Nuo 2001 m. šio krašto mylėtojams ir puoselėtojams Pagėgiuose pristatyti visi šio leidinio tomai, susilaukę nepaprasto susidomėjimo, dabar pristatomas jau ketvirtasis, paskutinysis enciklopedijos tomas. Tai išeivijos bei lietuvių mokslininkų išleista enciklopedija, skirta Klaipėdos ir Karaliaučiaus kraštų kultūrai, istorijai. Keturių tomų leidinys skirtas įamžinti nykstantį prūsų, lietuvininkų kultūros paveldą, jis yra neįkainojamos vertės leidinys lietuvių ir visos Europos kultūrai.
Leidinys rengtas ir spausdintas 13 metų, jame išspausdinta daugiau nei 12 tūkst. straipsnių, paviešinta keli tūkstančiai iliustracijų ir nuotraukų iš asmeninių archyvų bei niekur nepublikuotų šaltinių, po kruopelę informaciją rinko keli šimtai autorių, įvairių sričių specialistai. Šios enciklopedijos rėmėjai ir talkininkai – Pasaulio Mažosios Lietuvos fondas (JAV), Mažosios Lietuvos rezistencinis sąjūdis, išeivijoje gyvenantys Mažosios Lietuvos lietuvininkai.
 
Pagėgiuose, Mažosios Lietuvos enciklopedijos pristatyme dalyvavo Mokslo ir Enciklopedijų leidybos instituto direktoriaus pavaduotoja Aldona Stanelienė, Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengėjai – vyriausiasis redaktorius doc. dr. Vacys Bagdonavičius, rengimo ir leidybos grupės vedėjas, žurnalistas, literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos laureatas Vytautas Kaltenis, leidinio Istorijos skyriaus vedėjas dr. Algirdas Matulevičius, Kultūrinio visuomeninio sąjūdžio ir draugijų skyriaus vedėjas Algirdas Žemaitaitis, redaktorė Virginija Budrikienė, straipsnių autoriai doc. dr. Arūnė Liucija Arbušauskaitė, dr. Silva Pocytė, Vasilijus Safronovas.
 
Su pagėgiškiais naujuoju leidiniu džiaugėsi Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės atstovai, Tilžės krašto mokyklose lietuvių kalbą dėstantys mokytojai. Enciklopedijos rengėjai bei leidėjai dėkojo Pagėgių ir Šilutės savivaldybių vadovams už finansinę paramą leidžiant šį raštijos paminklą, o Pagėgių krašto bibliotekoms, krašto kultūros puoselėtojams, bičiuliams ir draugams dovanojo naująjį leidinio tomą.
 
Žvarbią žiemos popietę renginio dalyvius šildė pagėgiškės Klaipėdos universiteto studentės Mildos Jašinskaitės atliekamos liaudies dainos ir ilgas autografų, bičiulių pasišnekučiavimų vakaras.
Dėkojame Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengėjams ir leidėjams už dovanas pagėgiškiams – leidinio pristatymą bei galimybę įsigyti šią enciklopediją.
 
Nuotraukose:
 
1. Meras V. Komskis įteikė Pagėgių savivaldybės ženklą su gegute Enciklopedijos vyr. redaktoriui doc. dr. V. Bagdonavičiui
2. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko Mažosios Lietuvos enciklopedijos 4 t. sutiktuvės
3. Kalba leidinio Istorijos skyriaus vedėjas dr. A. Matulevičius
4. Kalba dr. S. Pocytė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra