Mažosios kultūros sostinės vardą skelbia Dusetos: šiam tikslui susivienijo krašto kūrėjai

Autorius: Data: 2019-06-26 , 15:38 Spausdinti

Mažosios kultūros sostinės vardą skelbia Dusetos: šiam tikslui susivienijo krašto kūrėjai

Dusetos ir Sartų ežeras Tado Grinevičiaus nuotrauka

www.voruta.lt

Artėjantį savaitgalį aplankyti Dusetas kvies žinomi Lietuvos kūrėjai. Mažoji kultūros sostinė pristato dviejų dienų renginių programą. Festivalio kulminacija Nomedos ir Šarūno Saukų kūrinių video interpretacijos, įgarsintos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, saksofonininko Petro Vyšniausko. Programoje parodos, poezijos skaitymai, susitikimai su ryškiausiomis Lietuvos meno ir kultūros asmenybėmis, tokiomis kaip režisierius Algimantas Puipa, rašytojais Alvydu Šlepiku, Antanu A. Jonynu ir kitais.

2019 m. birželio 28–29 dienomis vyksiančio Menų festivalio programa sujungs skirtingus menus – dailę, literatūrą, kiną ir muziką.

Tapytojų N. ir Š. Saukų paveikslai atgis video projekcijomis

Festivalio kulminacija – birželio 29 d. 23.30–24.00 val. prie Sartų ežero įvyksiantis unikalus vienkartinis meninis vaizdo ir garso sintezės projektas, pasiūlysiantis leistis į kelionę po Dusetose gyvenančių vienų žymiausių Lietuvos menininkų Nomedos ir Šarūno Saukų tapybos kūrinius.

Dusetų dailės galerija. Alvydo Stausko fotografija

Didžiuliame ekrane šalia Sartų ežero kranto atgis brandžiausi šių kūrėjų paveikslai, videomenininkų paversti intriguojančiu daugiamačiu pasakojimu, kurį įgarsins gyvai atliekama saksofonininko Petro Vyšniausko ir multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio atliekama muzika.

Susitikimai su žymiais krašto kūrėjais

Dusetų miestelyje užaugo ne viena ryški Lietuvos kultūros bei meno pasaulyje aktyviai besireiškianti asmenybė.

1968 m. čia buvo įkurta Muzikos mokykla ir 1972 m. mieste veikusioje vidurinėje mokykloje įdiegtas sustiprintas dailės mokymas. Tokios meno ir kultūros žmonių „salos“ susiformavimas mažame miestelyje – išskirtinis reiškinys ne tik sovietmečio, bet ir Nepriklausomoje Lietuvoje.

Menų festivalio metu savo kūrybą pristatys Dusetų krašto vizualiųjų menų kūrėjai (tarp kurių – Mykolas, Nomeda ir Šarūnas Saukos, Arvydas Každailis, Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė, Romualdas Pučekas, Klaudijus Driskius).

Programoje dalyvaus ir kiti žinomiausi šalies menininkai: poetai ir rašytojai Antanas A. Jonynas, Daiva Čepauskaitė, bardas Darius Žvirblis (ex „Atika“), Alvydas Šlepikas, Jurgita Jasponytė (A. Šlepikas ir J. Jasponytė ką tik išleido naujas savo poezijos knygas), kino režisierius Algimantas Puipa, visuomenės veikėja ir žurnalistė Edita Mildažytė, menotyrininkas Saulius Pilinkus, koncertuos multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su grupe, dainininkė Neda Malūnavičiūtė, gitaros meistras Aurelijus Globys, perkusininkas Gediminas Laurinavičius.

Nepriklausomybės aikštė Dusetose. Alvydo Stausko fotografija

Daugiau informacijos apie Menų festivalį: Kultūros centras Dusetų dailės galerija (8-385) 56878
www.dusetukultura.lt

Kontaktai su žiniasklaida: (8 – 685) 09000

MENŲ FESTIVALIO PROGRAMA:
BIRŽELIO 28 DIENA
18:00 – 19:00 / DAILĖ
Dusetų krašto menininkų kūrybos paroda „Galerijai dvidešimt ketveri“.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje
19:00 – 21:00 / LITERATŪRA
Kūrybos skaitymai. Dalyvauja poetai ir rašytojai ALVYDAS ŠLEPIKAS, ANTANAS A. JONYNAS, DAIVA ČEPAUSKAITĖ, JURGITA JASPONYTĖ, bardas DARIUS ŽVIRBLIS (ex “Atika”). Renginio vedėjas kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Dusetų meno mokyklos salėje
21:00 – 23:00 / KINAS
Kino filmo „VILKO DANTŲ KAROLIAI“ demonstracija ir susitikimas su režisieriumi ALGIMANTU PUIPA. Režisierių kalbins kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje
BIRŽELIO 29 DIENA
16:00 -17:30 / DOKUMENTIKA
Dokumentinio filmo ,,SUJUNGĘS AMŽIUS“ skirto dailininko Augustino Savicko 100-mečiui peržiūra ir susitikimas su autoriais EDITA MILDAŽYTE ir SAULIUMI PILINKUM. Autorius kalbins kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje
23:30 – 24:00 / VAIZDO IR GARSO SINTEZĖ
NOMEDOS ir ŠARŪNO SAUKŲ kūrinių videointerpretacijos, įgarsintos saksofonininko PETRO VYŠNIAUSKO ir multiinstrumentalisto SAULIAUS PETREIKIO.
Projekto kuratorė MONIKA SAUKAITĖ; video interpretatoriai VACLOVAS NEVČESAUSKAS ir LUKAS MICEIKA; režisierius DALIUS ABARIS
Menų festivalio organizatoriai:

Dusetų seniūnija
Kultūros centras Dusetų dailės galerija
Dusetų meno mokykla
Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka
Dusetų sporto klubas ,,Ainiai“

Naujienos RenginiaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra