Mažosios bendrijos įteisinimas palengvins sąlygas pradėti nuosavą verslą

Autorius: Data: 2011-12-28 , 16:09 Spausdinti

2011 m. gruodžio 28 d. Vyriausybė pritarė pasiūlymui įtvirtinti naują ribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens teisinę formą – mažąją bendriją. Seimui priėmus siūlomą Mažųjų bendrijų įstatymą, taip pat su juo susijusius įstatymus, šie įstatymai įsigaliotų 2012 m. liepos 1 d.

Vyriausybė posėdyje pritarė ir kartu su Mažųjų bendrijų įstatymo projektu pateiktiems 16 susijusių įstatymų projektų, kuriuos priėmus būtų įtvirtinta teisė įmonei persitvarkyti į mažąją bendriją, reglamentuojamas mažosios bendrijos dalyvio priverstinis pasitraukimas, sprendžiami su paprastesniu mažosios bendrijos buhalterinės apskaitos tvarkymu ir finansinių ataskaitų sudarymu susiję klausimai ir kt.

Naujosios juridinio asmens teisinės formos – mažosios bendrijos – sukūrimas prisidės prie verslo aplinkos gerinimo. Naujos teisinės formos atsiradimas sudarys sąlygas mažiausiomis laiko ir piniginėmis sąnaudomis pradėti nuosavą verslą. Numatoma, kad mažosios bendrijos steigėjais (nariais) galės būti tik fiziniai asmenys.

Planuojama, kad mažoji bendrija bus itin patraukli todėl, kad šiai teisinei formai siūloma nenumatyti minimalaus kapitalo reikalavimo. Mažųjų bendrijų įstatymo projekte siūloma įtvirtinti galimybę gauti išmokas kaip avansu išmokamą pelną, o mažosios bendrijos pelną paskirstyti ne tik pasibaigus mažosios bendrijos finansiniams metams, bet ir už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį.

Mažųjų bendrijų įstatymo projektą, su juo susijusių įstatymų projektus ir kitą medžiagą galima rasti Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų informacinės sistemos Projektų registravimo posistemėje

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=121002&p_query=&p_tr2=&p_org=&p_fix=n&p_gov=n

(2011 m. gruodžio 23 d., nr. 11-3316-05).

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra