Maskvoje pristatyta rusų k. išleista Lietvos istorija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rusijos žurnalistų sąjungos namuose kovo 16 dieną įvyko pagal Lietuvos ambasados Rusijoje leidybinį projektą išleistos istorijos profesoriaus Edvardo Gudavičiaus knygos „Lietuvos istorija: nuo seniausių laikų iki 1569 m.“ pristatymas Rusijos visuomenei.
Renginyje sveikinamąjį ir įžanginį žodį tarė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Rimantas Šidlauskas.
Pasak ambasadoriaus, tai yra pirmasis tokio pobūdžio leidinys rusų kalba. Jis leis „geriau pažinti artimus kaimynus“.
Plačiau su knyga supažindino Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas Alfredas Bumblauskas. Jis pabrėžė naujo mokslinio požiūrio į Lietuvos istoriją atsiradimą, veikiančio ir pačios visuomenės sąmonę.
Anot pristatyme dalyvavusių akademiko Vladimiro Toporovo ir knygos mokslinės redaktorės, profesorės Eugenijos Nazarovos, tokios knygos atsiradimas yra svarbus įvykis Lietuvoje ir Rusijoje, atveriantis naują etapą vienas kito pažinime.
„Aš seniai svajojau, kada pasirodys toks solidus leidinys rusų kalba. Istorijoje galėjo būti ir taip, kad dabartinė Rusija būtų kilusi ne iš Maskvos Rusios, bet iš Lietuvos Rusios“, – renginyje sakė Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto prezidentas Jurijus Afanasjevas.
Pristatyme taip pat dalyvavo Rusijos politikos, verslo, žiniasklaidos, akademinės visuomenės atstovai ir užsienio šalių diplomatai.
Ne vienerius metus sėkmingai vykdomas Lietuvos ambasados leidybinis projektas, kuriuo Rusijos visuomenei yra sudaromos palankios galimybės arčiau susipažinti su Lietuvos kultūros atstovais ir jų darbais.
Rusų kalba jau yra išėjęs Justino Marcinkevičiaus kūrinys „Žingsniai“, Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladės“, Aido Marčėno „Turto deklaravimas“, Tomo Venclovos „Straipsniai apie J.Brodskį“ ir Donatos Mitaitės monografija „Tomas Venclova“. Artimiausiu metu planuojama išleisti Romualdo Granausko, Herkaus Kunčiaus, Jurgio Kunčino ir Antano Škėmos kūrinius.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra