Martyno Jankaus muziejus laukia sugrįžtančių paukščių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nežiūrint šaltoko ir žvarbaus oro į Martyno Jankaus muziejų susirinko visi norintys dalyvauti akcijoje „Paukščių belaukiant“. Akcija prasidėjo Klaipėdos universiteto studentų kanklininkės Modestos Žlibinaitės ir gitaristo lietuvių kalbos magistranto Evaldo Švagerio atliekamu kūriniu „Išskrendantys paukščiai“. Šis kūrinys maloniai nuteikė ir įprasmino mažų, paprastų darbų reikšmingumą puoselėjant ne tik Pagėgių krašto istoriją, bet ir unikalią gamtą.

Vienas iš akcijos organizatorių Evangelikų Liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Kairys sveikindamas visus su gražia akcija pakvietė kartu dalyvauti vargonų muzikos koncertuose Vilkyškiuose, papasakojo apie savo parapijos veiklą mūsų krašte. Lumpėnų seniūnijos seniūnė Danguolė Mikelienė, atsinešusi vieną iš įdomiausių inkilų, pasidžiaugė, kad jos sodyboje yra apie 30 inkilų ir juose visuose gyvena paukščiai. Tikimės, kad naujuose inkiluose apsigyvenę paukščiai nesusipyks su senbuviais, sugyvens gražiai. Rambyno regioninio parko direkcijos direktorė Diana Milašauskienė muziejui padovanojo nuostabią knygą „Lietuvos saugomos teritorijos“, papasakojo apie direkcijos vykdomus darbus, planus ir jų svarbą saugojant beveik gamtos paminklais tapusius saugomus objektus. Direktorė pritarė minčiai, įkurti Mažosios Lietuvos botanikos sodą, kadangi jų planuose jau numatytos teritorijos. Tikime, kad dirbdami kartu galėsime šiuos planus įgyvendinti. Pagėgių savivaldybės gamtosaugininkas Arvydas Montrimas pasveikino visus su Žemės diena, pakvietė dalyvauti bendruose renginiuose ir akcijose skirtose gamtai išsaugoti. Bardinų užkardos vadas Bronislovas Burzdžius ne tik visuomet mielai dalyvaujantis visuose renginiuose pasveikino akcijos dalyvius, bet kartu su kolegomis pažadėjo padėti nudirbti sunkius darbus muziejaus kieme. Iš akmenų krūvos esančios prie muziejaus rūsio, padaryti ložę žmonėms atsisėsti, kad būtų galima sėdint po M. Jankaus liepa gėrėtis Mažosios Lietuvos paveikslų sodu. Reabilitacijos centro „Gabrielius“ direktorius kunigas Romualdas Liachavičius papasakojo apie neseniai veiklą pradėjusį centrą, jo planus ir lūkesčius. Centro gyventojas Jonas daugiausiai prisidėjo prie inkilų padarymo, jų mūsų bičiuliai atsivežė net 40.
Akcijoje dalyvavo Piktupėnų pagrindinės mokyklos vaikučiai ir jų direktorė, Bitėnų kaimo bendruomenės nariai. Birutė ir Kazimieras Žemguliai-gerieji žinių nešėjai, svečiams pasakojo apie savo inkilą, kuriame gyvena pelėdos.
Svečiai pasiėmę savo inkilus dvi valandas juos kabino, ne tik muziejaus sodo teritorijoje, bet ir už Bitės upelio. Mūsų meras Virginijus Komskis inkilą pakabino pats, kaip tikras krašto šeimininkas atrado laiko pabūti kartu ir pasidžiaugti šia akcija.
Sušalę, tačiau pakilios nuotaikos, mūsų bičiuliai, po gražios akcijos buvo pakviesti išgerti karštos kavos. Bendraujant prie kavos puodelio, vieningai nusprendėme, kad ši akcija, tai ateities prasmingų darbų, bendrų renginių pradžia. Pažadame, kad atvykus į muziejų mažiesiems lankytojams, bus prašoma suskaičiuoti ne tik inkilus, bet ir sužinoti, kokie paukščiai juose apsigyveno.
Kviečiame visus Pagėgių krašto gyventojus ir svečius dažniau užsukti pas mus, nes dabar bus galima ne tik pamatyti, bet ir pasiklausyti nuostabių mūsų mažųjų draugų paukščių giesmių.
Mes rudenį liūdnai žiūrime į dangų kaip išskrenda paukščiai; norėtume kartu, bet skristi negalime, liekame čia ir laukiame jų sugrįžtant. Laukiame kantriai ir nuoširdžiai, labai svarbu, kad jie sugrįžę tai pajustų.
Pajus, nes jie čia ras savo namus.

Nuoširdžiai dėkojame Jums visiems muziejaus darbuotojų vardu Sigutė Kulikauskienė

www.pagegiai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra