Mariologinis kongresas Trakuose

Autorius: Data: 2017-12-15 , 13:41 Spausdinti

Mariologinis kongresas Trakuose

Vilniaus arkivyskupija ruošiasi Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300-osioms metinėms. Šiai datai paminėti yra numatyti įvairūs renginiai: vieni jau vyko, kiti dar vyks. Visi prisimename pačią pirmą gražią dovaną, skirtą šiai datai, tai – varpų gamyba, atvežimas, pašventinimas ir įrengimas bazilikos bokšte. Beje, varpai kainavo 40 tūkst. EUR ir dabar yra pagaminta aukų knyga, kurioje kiekvienas, paaukojęs varpams, gali įrašyti savo vardą, pavardę, aukojamą sumą.

Mariologinio kongreso dalyviams kalba Vilniaus arkiv. metropolitas G. Grušas

Gruodžio 8–10 d. įvykęs Mariologinis kongresas – tai dar vienas reikšmingas įvykis, minint Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo iškilmių jubiliejų. Kaip „Trakų žemės“ redakcijai pranešė Rūdiškių gimnazijos tikybos mokytoja Rasuolė Vaškevičienė, gruodžio 8 d., penktadienį, Pivašiūnų, Rūdiškių, Lentvario, Trakų, Paluknio, Vilniaus miesto jaunimas dalyvavo Trakuose vykusio Mariologinio kongreso Jaunimo dienoje. Visi susirinko Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje. Po katechezės apie rožinio maldą ir Marijos gyvenimo įvykių apžvalgos dalyviai surašė intencijas šiems ir ateinantiems metams. Su giesmėmis ir rožinio malda, degant fakelams ir žvakėms, prasidėjo procesija Trakų ežero pakrante iki bazilikos, kur išklausę šv. Mišių patraukė Trakų kultūros namų link. Čia visų dalyvių laukė bendrystė, vaišės ir klounų pasirodymas.
Kitą dieną, šeštadienį, kongresas prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir augziliaras, Fissianos vyskupas Darius Trijonis, taip pat kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
Po šv. Mišių visi kongreso dalyviai persikėlė į „Trakų Galvės“ Konferencijų salę, kur 11:00 val. prasidėjo konferencija, skirta Dievo Motinai.
Pranešimus apie Mariją kaip Kristaus mokinę, apie Mariją ir dogmas, šv. Jono Pauliaus II pagarbą Marijai, Marijos ikonografiją, Marijai skirtas giesmes skaitė doc. dr. Vytautas Ališauskas, kun. dr. Arnoldas Valkauskas, svečiai iš Lenkijos – prof. habil. dr. Stanislovas Celestynas (Stanislaw Celestyn, Napiórkowski, OFM, Conv) ir dr. Monika Valuš (Monyka Waluś), kun. Algis Vaickūnas, dr. Benas Ulevičius, Sandra Stonytė, Živilė Stonytė-Tamaševičienė, dr. Giedrius Tamaševičius. Susirinkusieji turėjo progą dalyvauti Trakų bazilikoje vykusioje paskaitoje-ekskursijoje „Trakų madonos kultas – atminties kultūros reiškinys“, kurią vedė etnokultūrologė dr. Lina Leparskienė. 16:00 val. kong­reso dalyviams vyko forumas, kuriame kalbėjo arkivyskupas Gintaras Grušas, dr. Vytautas Ališauskas, prof. Stanislovas Celestynas, diskusiją moderavo dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. 17:00 val. „Trakų Galvės“ salėje buvo pristatyta monodrama „Tikiu visa apimančia tavo meile“ (pagal Aldyth Morris pjesę „Damien“, režisierius – Arvydas Lebeliūnas, kompozitorius –Vidmantas Bartulis), kurioje vaidino Henrikas Savickis.
Paskutinė kongreso diena, sekmadienis, prasidėjo 9:00 val. Marijos valandomis, vėliau vyko katechezė, buvo aukojamos šv. Mišios, kalbama rožinio malda. Visą renginį vainikavo nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choro ir Vilniaus arkikatedros bazilikos jaunimo choro koncertas.
Vienas renginys, skirtas pagerbti Trakų Dievo Motinai, jau baigėsi, bet visų tikinčiųjų jau laukia kiti. Tad ir vėl Trakų parapija sukvies tikinčiuosius iš visos Lietuvos pagerbti Lietuvos Globėjos ir su ja užmegzti artimesnį ryšį.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Vilniaus arkikatedros bazilikos jaunimo chorų koncertas

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Katalikų Bažnyčia Naujienos Trakų bažnyčiaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra