Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje – Jono Valatkevičiaus paroda „Viskas bus gerai“

Autorius: Data: 2017-01-10 , 06:38 Spausdinti

Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje – Jono Valatkevičiaus paroda  „Viskas bus gerai“

Paroda atidaroma sausio 12 dieną, 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus galerijoje (Pilies g. 40), Vilnius.

 

Paroda veikia 2017 sausio 12 –vasario 4 d.

Galerija dirba III–IV 11–17 val., VII 11–16 val.

          Jonas Valatkevičius yra gerai žinomas kaip geras kuratorius (1997–2001 m.), dirbęs Šiuolaikinio meno centre, ir įžvalgių dailės kritikos bei kitokių tekstų autorius. Dabar – reklamos kūrėjas. Paraleliai jis visada kūrė paveikslus, kurie yra nei tapyba, nei piešinys, nei plakatas, bet viskas kartu. Rūšis, žanras, formatas šiuo atveju nėra svarbu.

          Jono kūriniai pirmiausia yra atsakas pasaulio beprotybei. Jie primena pirmykščių žmonių ritualinius veiksmus, kai simboliniais veiksmais kviestas lietus, maldauta keršto ar atleidimo. Vaizdų stilistika bei motyvai verčia pagalvoti apie kokius nors actekus, kurie chaosą bandė suvaldyti kruvinomis aukomis. Paveiksluose Jonas dažnai susitinka su personifikuotu blogiu, bet ne tam, kad panirtų į jį kaip tai daro kenčiantys modernistai, o tam, kad su juo ironiškai šnektelėtų, parodytų jo juokingai „perlenktas“ puses ar tam, kad ignoruotų jį grožio atributais ir programiniais teiginiais.

          Menininko kūryba yra labai privati, bet ne autobiografiška. Tam, kad atskirtų savo viešą asmenį, autorius sukuria alter ego – evl_rabid. Triušio pavidalo personažas „Instagram“ bendravimo tinkle kolekcionuoja miesto grafitus ir pasirašo Jono kūrinius. Kai susitinka pasaulio marazmas su Jono marazmu, sužiba atokvėpio blyksnis. Toks menas padeda išgyventi.

Parodos koordinatorė, menotyrininkė

Monika Krikštopaitytė

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra