Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje – dzen meistro iš Pietų Korėjos kaligrafijos paroda

Autorius: Data: 2013-03-18 , 09:21 Spausdinti

2013 m. kovo 21 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks dzen meistro iš Pietų Korėjos Su Do Ksa Pang Džiang Siol Džiong Kunsunim kaligrafijos parodos atidarymas.

Kaligrafijos parodą, tiksliau, kaligrafijų pavadinimus, aiškins ir iki kovo 24 d. atliks dzen praktiką vienuolis Bo Haeng Sunim (Kęstutis Marčiulynas). Parodą lydės išsami vaizdo medžiaga apie kaligrafijos rašymo meną ir patį parodos autorių Su Do Ksa Kunsunimą.

Parodoje, kuri veiks iki balandžio 7 d., eksponuojama 13 šio meistro sukurtų kaligrafijų.

Pietų Korėjoje gyvenantis vienuolis Su Do Ksa Pang Džiang Siol Džiong Kunsunimas studijavo Haeinsa Gangwon šventykloje, vėliau praktikavo Bėmosa ir Bongama dzeno šventyklose. Vienuolis buvo Su Dok Sa šventyklos abatas ir vienuoliktasis Čiogjė (Jogye) ordino senato prezidentas. 2011 m. apdovanotas Dė Džion Sa – Garbingu ir Didžiu Mokytojo titulu. Tai aukščiausias Čiogjė ordino suteikiamas apdovanojimas. Šiuo metu Kunsunimas yra ketvirtasis Doksungo vienuolyno Pang Džiangas. Šis vienuolis yra žinomas kaip puikus kaligrafijos meistras.

„Kai iš savo proto išmeti pyktį, troškimus, neišmanymą, kritikavimą ir visas kitas iliuzijas, tuomet, nurimus visiems troškimams, jame atrandi lobį. Nuo to momento, kai patiri šį netikėtą prabudimą, pasieki nuolatinę laisvę. Patirdamas vienovę su savo protu bei būdamas nepriklausomas nuo gyvenimo ir mirties, tu gali gyventi spontanišką ir aiškų gyvenimą. Taigi nuo dabar ugdyk šį beribį savo proto turtą. Net jei nemėgsti sutiktų žmonių, apkabink ir padrąsink juos. Brangink ir vertink visą savo gyvenimą. Bendraudamas su visomis gyvomis būtybėmis, linkėk joms laimės. Padėk joms reikiamu metu“, – sakė parodos autorius, vienuolis Kunsunimas.

Ši kaligrafijų paroda iš Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus keliaus į Kauno įvairių tautų kultūros centrą, vėliau bus eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Parodos , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra