Marijos Gimbutienės skaitymai VIII

Autorius: Data: 2011-01-31 , 08:17 Spausdinti

Marijos Gimbutienės skaitymai VIII

Lietuvos nacionalinis muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos archeologijos draugija, tęsia vakarų ciklą Marijos Gimbutienės skaitymai. Aštuntus metus rengiami visuomenei skirti skaitymai dedikuojami prof. M. Gimbutienei, žymiausiai lietuvių archeologei, tyrinėjusiai Senosios Europos civilizaciją.

2011 m. vasario 3 d. 17 val. vyksiantis pirmasis Marijos Gimbutienės skaitymų vakaras skiriamas eksperimentinei archeologijai. Vilniaus universiteto archeologijos doktorantė Virginija Rimkutė pristatys bandymą iš žolės, kanapių pluošto ir liepos karnų atkurti IX–XI a. apavą, avėtą Araišių gyvenvietėje Latvijoje.

Antrasis pranešimas skirtas VIII–IX a. Senosios Ladogos gyvenvietės (Staraja Ladoga, Rusija) buitinės keramikos rekonstrukcijai. Su šiuo projektu ir jo rezultatais supažindins Vilniaus puodžių cecho meistrė keramikė Elena Aleksejeva, projekto kuratorius ir organizatorius, „MSB Cooperation Ltd“ direktorius Viačeslavas Kutyrkinas ir Vilniaus universiteto archeologijos magistrantė Arnita Petrulytė.

Vakaro svečias – dr. Adrianas Selinas, Senosios Ladogos istorinio-architektūrinio muziejaus-draustinio direktoriaus pavaduotojas.

Vilniaus puodžių cecho keramikai papasakos apie VIII–IX a. Senosios Ladogos gyvenvietės kasinėjimus ir keramikos rekonstrukcijos bandymus naudojant kaip žaliavą archeologiniame sluoksnyje rastą molį ir granitą. Viačeslavas Kutyrkinas pristatys tarptautinį projektą, kurio tikslas – Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimas senųjų menų ir amatų išsaugojimo srityje, specialistų kūrybinis bendravimas, patirties mainai. Arnita Petrulytė skaidrėmis iliustruos šios senovės gyvenvietės istoriją ir archeologinius kasinėjimus. Elena Aleksejeva pristatys praktinę atliktų eksperimentų pusę: molio paieškas, bandinius ir žaliavos paruošimą, rekonstruotų indų degimą atvirame lauko židinyje.

Vakaro metu bus demonstruojamos originalios keraminių indų šukės ir rekonstruoti indai, archeologinis ir geologinis vietovės molis.

Nuotraukoje: M. Gimbutienė savo namuose Topangoje, Jungtinėse Valstijose (Kelionių magija 2004, nr. 1)

Lietuvos nacionalinis muziejus , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra