Marija Kaupaitė gali tapti pirmąja Lietuvoje gimusia šventąja

Autorius: Data: 2021-01-06 , 15:10 Spausdinti

Marija Kaupaitė gali tapti pirmąja Lietuvoje gimusia šventąja

Marija Kazimiera Kaupaitė 

www.vaticannews.va

Apie garbingąją Dievo tarnaitę Mariją Kazimierą Kaupaitę pasakojama naujame filme, kuris bus rodomas per JAV katalikų televizijos kanalą EWTN sausio 6 dieną. Pusvalandžio trukmės epizodas apie kazimieriečių steigėją motiną Mariją Kaupaitę seriale „Jie galėtų tapti šventaisiais“ kalba apie Dievo tarnaitės „šventumo paslaptį“. Marija Kazimiera Kaupaitė gimė Ramygaloje 1880 ir mirė JAV 1940 metais.

Marija Kaupaitė nuveikė daug – ji taip sėkmingai steigė mokyklas ir ligonines Ilinojaus ir Pensilvanijos valstijose, kad Lietuvos valdžia paprašė taip pat gimtinėje steigti mokyklas ir už nuopelnus ją apdovanojo Gedimino ordinu. Jos darbai buvo sėkmingi, nes moteris leidosi vadovaujama Šventosios Dvasios. Marija Kaupaitė atsivėrė Šventosios Dvasios veikimui ir leido vesti gyvenimo keliais, sako dokumentinio filmo kūrėjas ir režisierius Michael O’Neill. Pasak jo, Kaupaitė savo mintis apie mokyklų steigimą ar vyskupo prašymą statyti ligoninę priėmė kaip Dievo valios išraišką.

Migrantė iš Lietuvos Marija įsteigė seserų vienuoliją norėdama padėti, kad vargstančios lietuvių migrantų darbininkų šeimos savo vaikus ugdytų tikinčiais krikščionimis ir sąmoningais lietuviais, su seserimis kazimierietėmis atsidėjo vaikų ir jaunimo ugdymui, steigė mokyklas, vėliau XX amžiaus antrajame dešimtmetyje gripo pandemijai apėmus ir JAV, suvokdama, jog „trūksta gydytojų ir kitų, kurie slaugytų“, pradėjo steigti ligonines.

Kazimieriečių vienuolyno steigėjos Marijos Kazimieros Kaupaitės šventumo bylą pradėjo Čikagos arkivyskupija. 2010 m. Šventųjų skelbimo kongregacija Romoje pripažino Mariją Kazimierą Kaupaitę garbingąja. Filme apie garbingosios Dievo tarnaitės „šventumo paslaptį“ taip pat pasakojama apie jos beatifikacijos ir kanonizacijos bylą bei jos eigoje vieną atmestą ir kitą tebesvarstomą stebuklingą atsitikimą, priskiriamą Marijos Kaupaitės užtarimui. Režisierius kalbina motinos Marijos bylos vicepostulatorę, kitas vienuoles kazimierietes, Kaupaitės įsteigtų mokyklų ir ligoninių, „Mother Maria Kaupas Center“ darbuotojus, Dievo tarnaitės artimuosius.  (SAK / EWTN / Vatican News)

Katalikų Bažnyčia Lietuva - JAV Naujienos Pasaulis Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra