„Mano šeima – Gimtinės dalelė“

Autorius: Data: 2013-03-18 , 11:15 Spausdinti

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys

„Šeimos klausimas – pats aktualiausias šių dienų klausimas visiems, kam rūpi tauta, jos ateitis“ („Krikščionoškoji šeima“, Kaunas – Caritas – 1992)

Katalikės moterys pakvietė į renginį

Pasvalio katalikių moterų draugija (pirmininkė Aldutė Petkevičienė) savo veikloje didelį dėmesį skiria Krikščioniškos šeimos, Tėvynės meilės patriotizmo ugdymui savo bendruomenės tarpe.

Todėl Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės Atkūrimo – Kovo 11-osios – šventę paminėjo savo organizuotu renginiu. Po sekmadienio šv. Mišių, Valstybinės šventės išvakarėse, 2013 m. kovo 10 d., katalikės moterys visus tikinčiuosius pakvietė į renginį „Mano šeima – Gimtinės dalelė“, kuris vyko Pasvalio Neįgaliųjų Centro salėje. Moterys katalikės šventiškai ją papuošė. Stalus paserviravo geltonos, žalios, raudonos spalvos servetėlėmis. Ant parodų stalo išdėliojo šeimų, katalikių moterų veiklos nuotraukas. Padėjo margaspalvių gėlių puokštę ir, žinoma, pagrindinį šventės akcentą – Trispalvę. Šventinę ramybę saugojo degančios žvakės liepsnelė, neįgaliųjų centro moterų pagaminti angelai, šventųjų paveikslai.

Renginys buvo pradėtas malda Tėvynei bei iškilmingai sugiedota Tautine giesme. Prisimintas istorijos kelias, svarbiausios datos bei mūsų tautos džiaugsmai ir rūpesčiai einant į Neprklausomybę. Pasidžiaugta gyvenimu laisvoje Lietuvoje .

Šeima yra Dievo sukurta visuomenė

Minint Lietuvos laisvės pavasarį, katalikės moterys daug kalbėjo bei diskutavo apie krikščionišką šeimą kaip Gimtinės dalelę. Daug dėmesio skyrė svarbiems šeimos moralės klausimams.

Šeima yra Dievo sukurta visuomenė. Ji remiasi meile ir auga doriškai bei abipusiu pasiaukojimu. Žemėje pasireiškianti meilė auklėja, todėl kiekvienas mokosi rūpintis ne savimi, bet mylimų asmenų gerove. Tinginystė ir nieko neveikimas ugdo tik nepasitenkinimus. Gerai sutvarkytas darbas, pareigos jausmas, pastangos kurti ką nors gera sukelia žmogaus sieloje gerą nuotaiką, kuri palengvina savitarpio sugyvenimą.

Tėvai yra atsakingi už savo vaikus

Katalikės moterys kalbėjo, kad tik tėvai yra atsakingi už dorinį vaikų gyvenimą. Be abejonės, tai nereiškia, kad visada reikėtų būtinai apseiti be svetimųjų pagalbos; svetimų pagalbos reikalauja ir vaiko lavinimas, mokymas. Tačiau visuomet tėvai lieka atsakingi už vaiką ir privalo žiūrėti į visus mokytojus ir auklėtojus kaip į savo pagalbininkus, su kuriais jie turi nuolatinius santykius. Tėvai privalo atidžiai sekti vaiko elgesį ir pastangas mokykloje bei gyvenime. Kas bebūtų jų parinkti auklėjimo pagalbininkai – mokytojai, tėvai negali atsisakyti auklėjimo vadovavimo ir kontrolės. Tėvų autoritetas giliausia prasme kyla iš Dievo, kuris yra visokios gyvybės šaltinis, o tėvai – Jo bendradarbiai. Tautoje tėvai yra papročių, tradicijų bei teisės nešėjai ir sargai. Stiprios yra tos tautos, kuriose gyvuoja tvirtas kartų ryšys.

Seneliai – labai vieniši

Šiandien seneliai yra labai vieniši. Daugumas savo dienų saulėlydį turi pasitikti kaime, atokiai nuo išėjusių į miestą savo artimųjų. Arba, ir būdami kartu, jie išskirti iš šeimos interesų rato, su jais nesitariama, nesidalijama išgyvenimais. Gal vertėtų prisiminti bei vadovautis senųjų išmintimi, kuri moko: ,,Atsistok prieš žilą galvą ir gerbk seną žmogų dėl Viešpaties, savo Dievo“ (Kun. 19, 32).

Šeimos židinys yra Dievo namai – jis privalo būti taikos ir ramybės namais.

Taika ir ramybė

Kai Kristus siuntė savo mokinius skelbti „Gerąją Naujieną“ – Evangeliją, jis liepė: „Įeidami į namus, pasveikinkite juos. Ir jeigu namai verti, teateinie po jų stogu jūsų ramybė“ (Mt 10, 12–13 ). Šie žodžiai paaiškina mums geros šeimyninės nuotaikos esmę. Gera nuotaika skleidžia taiką ir ramybę ir ją išlaiko. Ji šalina nesutarimus, sužadina susitaikymus, kelia norą dirbti, padeda pakelti gyvenimo sunkumus. Vienu žodžiu, gera nuotaika yra gera dvasinio gyvenimo priemonė, jeigu ji remiasi gailestingumu, gera valia ir tikėjimu. Rodos taip paprasta: gyvenk tikėjimu, stropiai laikykis krikščioniškos doros, ieškok stipresnio ryšio su Dievu ir Jo artumos, tuomet žemiškomis reikmėmis rūpinsis visa žinantysis dangaus Tėvas.

Papasakojo istorijas

Renginio organizatorės papasakojo Šventosios šeimos bei „Sūnaus palaidūno“ istorijas, kurios dar daugiau leido suvokti šeimos šventumą, Dievo gailestingumą bei įvertinti ir palyginti svarbiausias krikščioniškas vertybes bei jų vietą dabartinėse šeimose.

Katalikės moterys ilgai dar dalinosi mintimis, prie arbatos puodelio bei gavėniškų valgių, apie savo šeimas, vaikus bei vaikaičius, jų gyvenime skleidžiamas krikščioniškas vertybes .

Mokinių mintys

Renginio metu buvo paskaitytos Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos mokinių rašinėlio „Mano šeima – Gimtinės dalelė“ ištraukos. Moksleiviai mintimis perteikė meilę ir pagarbą savo Šeimai lietuvių kalbai, istorijai, Gimtinei, Dievu.

Veikla ir linkėjimai

Kiekviena dalyvė galėjo aplankyti parodą „Žvilgsnis iš šeimos albumo“ bei išgirsti įdomių eksponatų pristatymo istorijų.

Šventinio renginio pabaigoje moterys kalbėjosi apie sveiką gyvenseną bei 2013-ųjų pavasarinės mados akcentus.

Taip pat parengė sveikinimus ligoniams Velykų proga.

Atsisveikindamos linkėjo skleisti savo šeimose tikėjimą, viltį ir meilę bei nuoširdžia veikla puošti savo Gimtinę.

Naudoti šaltiniai

1. Krikščioniška šeima, Kaunas – Caritas, 1992.

2. Katalikų pasaulis, 1989 m., nr. 15, 16.

Nuotraukose:

1. Pasvalio Katalikių Moterų draugijos renginio organizatorės. Pirmoje eilėje sėdi iš kairės: Aldona Petkevičienė,Pasvalio KMD pirmininkė, Salomėja Karoblytė Pasvalio KMD narė, Genovaitė Lapinskaitė, Pasvalio KMD narė (2013 m. kovo 10 d.)

2. Paroda „Žvilgsnis iš albumo“ (2013 m. kovo 10 d.)

3. Papuoštas šventinis stalas (2013 m. kovo 10 d.)

Kovo 11-oji , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra