Mama, tu – žemės ir pasaulio šviesa

Autorius: Data: 2018-05-13 , 10:24 Spausdinti

Mama, tu – žemės ir pasaulio šviesa

Renginio dalyviai ir organizatoriai. Dešinėje sėdi  sesuo vienuolė Gaudencija. Pasvalio Krašto muziejus. Autorės asmeninio archyvo nuotraukos.

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys, www.voruta.lt

 

Meilė kantri, maloninga ir nepavydi,

      Nesididžiuoja ir neišpuiksta.

     Ji viską  pakelia, viskuo tiki, viskuo viliasi.

Ji nesibaigia niekada.

  ( ,,Himnas meilei’’ )

 

Š.m. gegužės 5 d. Po Šv. Mišių Pasvalio Katalikės moterys kartu su Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centru maloniai pakvietė pasvalietes Mamas ir Močiutes bei vaikučius į Pasvalio Krašto muziejų, dalyvauti renginyje Mama, tu – žemės ir pasaulio šviesa“. Nuotaikingą ir nuoširdų sveikinimą šia proga parengė Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro dalyviai ir jų vadovės. Jie ne tik eilėmis ir dainomis išreiškė savo begalinę ir neaprėpiamą meilę savo mamoms, bet ir padovanojo savo sukurtas įvairiaspalves gėles.  Vaikų padarytos gėlės pradžiugino mamų ir visų dalyvių širdis.

Renginio eigoje buvo nusilenkta motinoms, nes jos – visuomenės pasididžiavimas. Mūsų motinų meilė pasiaukojanti, nesibaigianti, nemirštanti. Iškeliavusių Motinų į Viešpaties namus atminimas buvo pagerbtas ,sukalbant trumpą maldą.

Gėlyčių lietus pabiro Švč. M.Marijai, Mamoms, Močiutėms iš vaikučių  rankų. Pasvalio Krašto muziejus

Motinos dienos šventėje buvo prisiminta ir kita motina – Gražiausia Meilės Motina – Marija. Į ją šį pavasario mėnesį ir kreipiamės  – Švč. Mergelės Marijos litanija bei giesmėmis.  Apie Švč. Mergelės Marijos motinišką meilę, kantrybę, nuolankumą, pasiaukojimą ir globą kalbėjo mūsų kraštietė vienuolė Gaudencija.  Vesdama katechezę  “Mylėkime Švč. Mergelę Mariją ir tarnaukime Jai ištikimai” s. vienuolė pateikė daug dvasingai pamokančių pavyzdžių visoms renginio dalyvėms. Baigdama s. vienuolė palinkėjo ne tik gegužės mėnesį, bet ir laukiant popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje ir švenčiant Trakų Švč. Mergelės Marijos paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų bei  kasdieniuose savo šeimos rūpesčiuose nepamiršti ištikimos tarnystės Dievo Motinai.

Pasvalio katalikės moterys parengė ir pristatė vaizdo medžiagą  „Mama, tu – žemės ir pasaulio šviesa“, kurioje daug prasmingų žodžių ir vaizdų buvo skirta Motinos dienai, jos istorijos ištakoms bei atskleista ir Pasvalio visuomenei pristatyta  LKMS Pasvalio KMS 2017 m. veikla  ir 2018 m. veiklos perspektyvos.

Motinos maldos grupės dalyvės – sesutės Marytė Šimkevičienė ir Onutė Baliūnienė atliko dainas apie nuostabią gėlelę – pienę bei mielą gimtinės kampelį, jo laukus ir klonius. Jų atliktas dainas žiūrovai palydėjo  šiltais plojimais.

Be gerų motinų nebūtų ir gerų vaikų, nebūtų nei mūsų Lietuvos bei Gimtinės.  Motinos tautų ir mūsų tautos garbė. Iš pat mažens jos mokė savuosius vaikus mylėti lietuvių kalbą, ginti savo Tėvynę bei savo gimtinės garbę.

 Šventės akimirkos.  Pasvalio Krašto muziejus

Pasvalio Katalikės Moterys, Neįgaliųjų Centro grupės „Purienos“  narės , motinos maldos būrelio dalyvės bei kitos katalikės moterys pasipuošusios tautiniais rūbais dalyvavo  iškilmingoje akcijoje  „Tiesos ir Meilės dukterys“,  kuri buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 –čiui ir iškilmingos  Motinos dienos Lietuvoje – 90 – čiui. Katalikės moterys šventės dalyvėms pristatė savo tautinius rūbus. Kiekviena dalyvė buvo palydėta  nuoširdžia šypsena ir gėlėmis.

Renginio pabaigoje buvo padėkota renginio dalyviams ir organizatoriams. Geradariai iš Ličiūnų k. (Pasvalio r.) Joana ir Algimantas Kairiai įteikė ruginės duonos kepalus, kuriuos pašventino Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Henrikas Kalpokas.

Renginį vedė Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos Vaikų dienos centro darbuotojos:  Viktorija Skvereckienė ir  JolitaValotkienė.

Muzikinį foną  padovanojo Beatričė Vasiliūnaitė,  Pasvalio Svalios progimnazijos 6b klasės mokinė.

Renginys buvo užbaigtas giesme „Marija, Marija!“ ir bendra fotosesija bei palinkėjimais:

  • Mielosios Mamos, Močiutės, nenustokit žydėti, skleiskit dvasingumą, šilumą, rūpestį , gėrį – kaip tie pavasario žiedai. Jie tokie gražūs, stebuklingi, nors kartais labai paprasti …

 

RenginiaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com