Maironiečiai – Maironio vaikystės žemėje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šie metai maironiečiams itin turtingi. Pavasarį Suvalkijoje puikiai atšventę Jurgines, tuo pačiu metu pabuvojome ir mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje. O štai rudenį, rugsėjui bėgant į pabaigą, minėdami 145-ąsias Maironio gimimo metines, maironiečiai susirinko tautos dainiaus gimtajame krašte. Čia visi kartu paminėjome Baltų vienybės dieną bei Betygalos Maironio vidurinės mokyklos poeto vardo suteikimo 20-metį.
Atvykę į Raseinių rajoną, iš pradžių aplankėme Pasandravio kaimą. Čia anksčiau stovėjo Pasandravio dvarelis, kuriame ir gimė Lietuvos dainius J.Mačiulis-Maironis. Eidami link Pasandravio, žengėme Ąžuolų taku. Šie medžiai buvo pasodinti 120-osioms Maironio gimimo metinėms atminti. Šis takas, sruvenantys Luknės ir Sandravėlės upeliai, taip pat poeto gimimo vietoje išlikęs šulinys, pavalkinė – visa mus žavėjo, nes jautėme Maironio artumą ir tvyrančią ramią ir ypatingą atmosferą. Šį artumo jausmą, rodos, dar labiau sutvirtino dainiaus sodybos Bernotuose, kur prabėgo jo vaikystė, aplankymas.
Taigi gerai nusiteikę ir pilni naujų patyrimų, mes, Panevėžio maironiečiai, tęsėme išvyką. Vykome į netoliese esantį Betygalos miestelį, taip pat glaudžiai susijusį su Maironiu. Čia, aplankę poeto gimtinę, susirinko kiti Lietuvos maironiečiai, jų buvo apie 800. Po pažinties su Betygala, jos mokykla, muziejumi, įstabiomis apylinkėmis visi dalyvavome Šv. Mikalojaus bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose. Po jų betygališkiai maironiečiams padovanojo gražią koncertinę programą. Visi mes džiaugėmės, kad iki tol svetimas, dainomis ir legendomis apipintas kraštas, mums tapo artimesnis. Dar geriau jį pažinome, užkopę ant Betygalos piliakalnio, nuo kurio miestelis matėsi lyg ant delno, o ir nuostabūs Dubysos vingiai atrodė ranka pasiekiami. Ant šio piliakalnio paminėjome Baltų vienybės dieną. Susikibę rankomis jį apjuosėme ir, degant Krivio Krivaičio aukurui, dainavome patriotines dainas. Visi šypsojomės, buvome laimingi, nes didžiavomės, kad esame lietuviai ir kad su kiekviena maironiečių išvyka vis geriau pažįstame savo mylimą kraštą.
Po Baltų vienybės dienos paminėjimo, nusileidę nuo piliakalnio, daugelis užėjo į prie jo prisišliejusias Betygalos kapines. Jose buvo aplankytas Maironio tėvų kapas.
Taip maironiečiai ir užbaigė savo viešnagę Betygaloje. Grįžtant namo, buvo lankomos kitos Raseinių krašto istorinės vietos. Visi namo grįžome pavargę, bet daug sužinoję ir kupini įspūdžių.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra