Made Corrections, JR ir Donato Stankevičiaus fotografinis-socialinis projektas Westbank galerijoje Londone

Autorius: Data: 2014-02-27 , 13:28 Spausdinti

Vasario 27 d. prestižinėje Londono Westbank galerijoje atidaryta giliai jaudinančių ir skvarbių portretinių fotografijų paroda, kurioje – lietuvių jaunosios kartos fotografo Donato Stankevičiaus įmažinti Kauno pataisos namų jaunuolių veidai.

Iš šių nuotraukų atspausdinti 39 pasaulyje vieno garsiausių gatvės menininko J.R. projekto Inside Out A0 formato plakatai papuoš Westbank galerijos išorines sienas, tokiu būdu norint atkreipti dėmesį, kad mes visi esame atsakingi už jaunus, labiausiai pažeidžiamus asmenis, o menas yra pajėgus pakeisti situaciją į gerąją pusę.

2012 m. balandį kompanija Art Saves Lives buvo pirmoji multimedijos meno organizacija iš Vakarų Europos, kurią įsileido Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius–pataisos namai. Šioje įstaigoje nebuvo jokios meno ugdymo programos, medžiagų kūrybinei veiklai, tad nieko keisto, jog kalintieji buvo visiškai abejingi menui. Tuokart Art Saves Lives projekto organizatoriai išvyko su viltimi čia sugrįžti jau turint viziją, kaip šiuos jaunuolius vienaip ar kitaip sudominti menu. Nuspręsta pasirinkti gatvės meną – vieną šiuolaikiškiausių ir lengviausiai prieinamų meno formų. Projektu patikėjo ir prie jo prisijungė Ollystudio studija ir laisvai kuriantis ir eksponuojantis savo darbus gatvėse visame pasaulyje prancūzų menininkas JR su projektu Inside Out, kurio dėka iš paprastų žmonių fotografijų  atspausdinami didelio formato plakatai ir juos priklijuojant viešosiose erdvėse kuriamos sąveikos tarp subjektų ir praeivių, taip išreiškiant tam tikras idėjas ir provokuojant naujas interpretacijas.
2013 spalį Art Saves Lives organizatoriai grįžo į Kauno pataisos namus su ambicingomis idėjomis, kurios buvo sutiktos itin entuziastingai. Projekto įgyvendinimui pasirinkus kauno fotomenininką Donatą Stankevičių čia buvo nufotografuoti 39 sutikę projekte dalyvauti 13-18 metų amžiaus įstaigoje bausmę atliekantys jaunuoliai. Dauguma jų iki tol  niekuomet nebuvo fotografuoti. Iš Stankevičiaus fotografijų JR studijoje Niujorke buvo atspausdinti plakatai, kurie pirmą kartą bus eksponuojami Londone, o balandžio mėn. – ir Lietuvoje: plakatais bus apklijuotos nuo didžiųjų kelių sankryžų geriausiai matomos Kauno miesto sienos bei pataisos kolonijos, kurioje ir buvo sukurti šie portretai, sienos bei tvoros, taip tarptautiniu mastu atkreipiant dėmesį į tai, kokią galią turi menas.
Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti fotosesijoje. Tiesa yra ta, kad paprastai esu savim labai nepasitikintis, tad iš pradžių jaučiausi kiek nepatogiai, tačiau fotografo Donato padrąsinantys žodžiai, gera nuotaika, jumoro jausmas ir jo gebėjimas prakalbinti padėjo padaryti tai, kas turėjo būt padaryta… Aš tapau savimi, žmogumi, kokiu norėjau save matyti – linksmu, kupinu gyvenimo džiaugsmo. Tą popietę turėjau galimybę pasijusti tarsi televizijos žvaigžde, žmogumi, kuris yra ne tik fotografuojamas, bet ir mylimas. Laukiu kito projekto etapo, momento, kada pats galėsiu išvysti plakatus, kurie bus iškabinėti skirtingose pasaulio vietose ir pamatyti begalės žmonių. Taigi… net ir būdamas kalėjime aš (mano nuotrauka) keliaus po pasaulį. Dean Stalhalm (vieno iš projekto iniciatorių) pavyzdys yra puikus įrodymas, kad menas gali išgelbėti gyvenimą ir tai skatina mane nepasiduoti.
Ištrauka iš vieno iš Kauno pataisos namuose kalinčio jaunuolio laiško

Visas projektas buvo fiksuojamas kino kūrėjų kompanijos Firestorm Films.

Projekto organizatorius – projektas Made Corrections kartu su Westbank galerija ir Inside Out projektu.

Fotografija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra