M. Kavaliausko albume – Kražių miestelis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Studijuodamas fotografiją Prancūzijoje ir Šveicarijoje Mindaugas Kavaliauskas žvalgėsi naujo siužeto fotografijai Lietuvoje. 2000 m. gautas pakvietimas aplankyti Kražius virto jau kone dešimtmetį trunkančiu fotografijų ciklu apie gyvenimą mažame miestelyje, kuriame jaučiamas ir praeities didingumas, ir globalizacijos pulsas, kur keičiasi kartos, bet vertybės išlieka panašios.
 
M. Kavaliauskas išleido nuotraukų albumą „Kražių portretas“.
 
Kaip albumo apžvalginiame tekste teigia istorikas Egidijus Aleksandravičius, „tai, ką užrašo M. Kavaliausko fotografija, mums nebando įrodyti Kražių turistinio unikalumo, tačiau atskleidžia toliau nuo centro, toliau nuo sostinės Vilniaus su pereinamojo laikotarpio ir naujojo laukinio kapitalizmo sunkenybėmis besistumdančios bendruomenės kasdienybę. […] Fotografijos studijos ir darbai Vakarų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose autoriui padėjo suprasti, kad maža yra gražu.
 
Pasak fotografijų autoriaus, „Kražių portrete“ – priešeuropinė Lietuva, kurioje žinota, kad sviestas, sūris ir dešra prasideda nuo žolės ir šieno, o šventės neprasideda prekybos centrų akcijose. Tai Lietuva, kurioje realybė buvo be šou elementų, kai žmonės džiaugėsi ir liūdėjo ne tam, kad kiti tai matytų, o tam, kad gyvenimas būtų pilnas įvairiausių potyrių.
 
Kietų viršelių 152 puslapių albume „Kražių portretas“ – 142 spalvotos fotografijos, sukurtos 2002–2003 metais. Tai pirmasis fotografo spalvotosios fotografijos ciklas ir pirmasis M. Kavaliausko monografinis albumas.
 
M. Kavaliauskas yra surengęs per tris dešimtis personalinių fotografijos parodų Lietuvoje, Europos šalyse, JAV, Australijoje.
 
Jis dar žinomas kaip fotografijos apžvalgininkas, parašęs per trisdešimt straipsnių fotografijos tema, fotografijos parodų kuratorius, vienintelio kasmetinio fotomeno festivalio Baltijos šalyse „Kaunas Photo“ steigėjas ir vadovas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys.
 
Fotografijų ciklas „Kražių portretas“ nuo 2003 metų parodų pavidalu buvo rodytas Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kupiškyje, Druskininkuose, Kražiuose bei užsienyje – Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Kinijoje, Australijoje.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Albumo viršelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra