M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją

Autorius: Data: 2021-05-31 , 07:13 Spausdinti

M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją

Audronė Stepankevičiūtė, projekto „M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“ vadovė www.voruta.lt

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911) –  kompozitorius ir dailininkas, kūrybos unikalumu palikęs ryškiausią pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros ir meno istorijoje.

Šiemet minint mūsų tautos Genijaus 110-ąsias mirties metines, Vievio kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „M. K. Čiurlionis: Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“. Iki vėlyvo rudens vyksiančiame koncertų, edukacijų ir kitų veiklų cikle sieksime mūsų bendruomenę iš arčiau susipažinti su M.K.Čiurlionio gyvenimu bei kūryba.

Tarp projekto partnerių – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Balandžio ir gegužės mėn. vyko du virtualūs susitikimai su šio muziejaus specialistais. Pirmojo susitikimo-edukacijos „M.K.Čiurlionio kūrybinis kelias“ metu surengėme virtualią ekskursiją – „keliavome“ į M. K. Čiurlionio namus Druskininkuose. Apie Druskininkuose praleistus Maestro gyvenimo laikotarpius pasakojo muziejininkė Monika Alseikaitė – Kiselienė. Paskui „persikėlėme“ į Kauną: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus edukatorė Milda Norbontė pristatė M.K. Čiurlionio tapybos darbų apžvalgą.

Antrasis susitikimas „Stebėtojas – žmogus su savybėmis. M.K.Čiurlionio tapybos darbų įvairiapusiškumas“ leido giliau pažvelgti į Čiurionio-dailininko kūrybą: kartu su  Milda Norbonte analizavome paveiksluose paslėptų simbolių reikšmę, stengėmės pajusti tapybos muzikalumą.

Virtualiose ekskursijose-edukacijose susitiko per šimtą dalyvių; tarp jų -– Vievio jaunimas, kitų rajonų ir miestų gyventojai. Tikimės, kad netrukus galėsime pakviesti į „gyvus“ projekto koncertus, kuriuose dalyvaus garsūs šalies atlikėjai – M. K. Čiurlionio kūrybos puoselėtojai.

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra