LTJS kviečia į kasmetinę vasaros stovyklą „Mūsų šaknys – baltai“

Autorius: Data: 2012-07-03 , 10:36 Spausdinti

Vaiva STRIKAITYTĖ

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) bei Lietuvos ir Latvijos forumas, skatindama glaudesnį dviejų kaimyninių giminiškų tautų bendradarbiavimą, 2012 m. liepos 25-29 dienomis rengia jau tradicija tapusią vasaros stovyklą Dieveniškėse „Mūsų šaknys – baltai 2012“.

Praėjusiais metais, kone tarptautiniu mastu išgarsėjusi stovykla, jaunam žmogui siūlo pasinerti į neišsemiamus tautiškumo ir etninės kultūros klodus, linksmai praleisti laiką tarp bendraminčių, įgyti įgūdžių ir žinių.

Stovyklos organizatorių tikslas yra suburti Lietuvos bei Latvijos jaunimą, jį supažindinti su savo šaknimis – baltiškąja kultūra, istorija, papročiais bei apeigomis, pramokti kalbų, atrasti skirtumus bei panašumus siekiant skatinti baltų tautų bendradarbiavimą. Stovykloje įgytos žinios ir patirtis paskatins jaunimą plėtoti bendradarbiavimo idėją, domėtis ir puoselėti baltų kultūrą, taip pat suprasti protėvių istorinio ir kultūrinio palikimo svarbą.

Stovykloje bus gilinamos lietuvių ir latvių kalbų žinios, klausoma paskaitų, diskutuojama aktualiomis istorijos, etnokultūros temomis, vyks susitikimai su įdomiais žmonėmis, bus mokoma šaudyti lankais, gaminti žalvarinius papuošalus bei keramikos meno. Neformalus bendravimas stovyklos užsiėmimų, diskusijų, vakaronių, žygių, žaidimų metu leis kiekvienam stovyklautojui realizuoti save, susirasti naujų draugų iš visos Lietuvos bei Latvijos.

Nors 2011 metų stovyklą dideliu mastu buvo siekiama apšmeižti masinėje žiniasklaidoje formuojant neigiamą visuomenės nuomonę, akivaizdus „pamazgų pylimas“ neįtikino visuomenės ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga susilaukė daug palaikymo po šios stovyklos. Organizatoriai rengdami šį renginį jau kelis metus iš eilės, užmezgė stiprius ryšius su Dieveniškių krašto bendruomene, kuriai šis renginys tapo vienu iš labiausiai laukiamų vasaros įvykių.

Norintis dalyvauti stovykloje jaunimas turi registruotis elektroniniu paštu stovykla@tautosjaunimas.lt iki liepos 6 dienos, stovyklos renginių stebėti organizatoriai taip pat kviečia visus Dieveniškių ir apylinkių gyventojus.

Rytų Lietuva , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra