LR Seimo narių M. Mackevič, J. Narkevič, L. Talmont pareiškimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. gegužės 25 d., Vilnius
 
Lietuvos Respublikos Seimo interneto svetainėje 2010 m. gegužės 13 d. pasirodė Seimo narių Gintaro Songailos ir Manto Adomėno pareiškimas „Dėl skandalingų faktų Vilniaus rajono savivaldybėje“.
 
2010 m. gegužės 17 d. Vilniaus rajono savivaldybės sudaryta komisija nuvyko į Kalvelių vaikų darželį, patikrinti pranešime minėtus faktus. Komisijos darbo metu paaiškėjo, kad Kalvelių gyvenvietės 32 tėvų prašymas įsteigti darželio grupę, kurioje ikimokyklinis ugdymas vyktų valstybine kalba, yra. Dokumento niekas nesunaikino, kaip skelbė Seimo nariai. Prašymą dėl poreikio lankyti ikimokyklinę grupę pasirašė dalis tėvų, kurių vaikai šiuo metu be jokių suvaržymų lanko lietuvišką grupę Kalvelių vaikų darželyje, o dalis pasirašiusiųjų tai gyventojai, kurie neturi darželinio amžiaus vaikų.
 
Taigi minėtų Seimo narių pranešime pateikta melaginga, nepatikrinta tautinę nesantaiką kurstanti ir kenkianti Vilniaus rajono savivaldybės dalykinei reputacijai informacija. Panašaus pobūdžio šmeižikiški užpuoliai prieš Lietuvos lenkų bendruomenę ir Vilniaus rajono savivaldybę kartojasi nuolat.
 
Seimo narė Vida Marija Čigriejienė ir kiti 2010 m. gegužės 20 d. išplatintame pareiškime pasiekė antilenkiškumo viršūnę. Pareiškimo tekstas yra žeminančio pobūdžio, į kurį galima būtų aplamai nereaguoti jei jis nebūtų perskaitytas iš aukštos Lietuvos Respublikos Seimo tribūnos.
 
Galima tik apgailestauti, kad istorinių įvykių pateikimas, ir jų šmeižikiška interpretacija žeidžia ne vien Lietuvos lenkų bendruomenę, tačiau, manome, mūsų kaimyninę Lenkijos Respubliką. Dar neseniai garsiai vadinama strategine Lietuvos partnere. Nejau gero kaimyninio bendradarbiavimo galima tikėtis, kai Lenkijos Respublikos dabartinės valdžios atstovų nuomonė viešai prilyginama Adolfui Hitleriui?
 
Ką gi, grupelės žmonių šovinizmas užgožia galimybę visuomenei adekvačiai vertinti ne tik istorinius įvykius, bet ir nūdienos globalinę politiką. Minėti asmenys – manome – negeba suvokti civilizuotų tautų pasaulio pagrindinių teisių ir pareigų. Juo skaudžiau, kad to nesupranta taipogi aukščiausio rango, valdantiesiems priklausanti politikų dalis. Kaip tokių žmonių vedina mūsų šalis sugebės apsaugoti savuosius interesus bei užtikrinti gerąją ateitį nuolat kintančiame pasaulyje, jei politikai galvoja ne apie valstybės interesus, o apie tai, kaip įskaudinti artimąjį ir engti jo teises. Tuo pačiu sąmoningai ar nesąmoningai vedant antivalstybinę politiką.
 
Girdint tokį pareiškimą, ir nežinant autentiškos situacijos, manau, jog pultume pirmi protestuoti. Iš kur, pvz., Žemaitijos gyventojai ar kitų regionų Lietuvos Respublikos piliečiai gali žinoti, kad tampa Seimo narių šmeižto, trumparegiškumo, o gal sąmokslo ir provokacijos aukomis?
 
Pareiškimo autoriai dramatiškai šaukia – „leiskite paklausti, kokią mokyklą lankys Valčiūnų gyvenvietės vaikų darželio auklėtiniai (darželyje iš 100 vaikų 85 lanko lietuviškas grupes), jeigu ten nėra atidarytos mokyklos valstybine kalba“. Iš kur asmuo pvz. Akmenės, ar Telšių rajonuose gali žinoti, kad nuo minėto darželio iki artimiausios mokyklos-gimnazijos, puikiai renovuotos kur mokymas vyksta tik valstybine kalba, tėra apie aštuoni šimtai metrų. Tokio melo ir tautinę nesantaiką kurstančios kiršinimo interpretacijos pavyzdžių yra ir daugiau.
 
Gerbiamieji Kolegos, labai apgailestaujame, jog paskutiniu metu nežinia kuo vedinos antilenkiškos jėgos mūsų valstybėje suaktyvėjo. Vietoj to, kad spręsti valstybės masto problemas, tos jėgos ugdo antilenkiškąjį šurmulį. Lietuvos lenkų bendruomenės meilė ir pagarba tėvynei Lietuvai yra tyra, tačiau neakla, kad toleruoti šias pseudo patriotų provokacijas, ir ramiai priimti šalies diskreditaciją tarptautinėje arenoje.
 
Savo 2010 m. gegužės 11 d. pareiškimo neatsižadame. Šių nuostatų toliau nuosekliai laikysimės, gindami Lietuvos tautines mažumas, tarp jų Lietuvos lenkų pilietines teises. O tuo pačiu Lietuvos valstybės garbę.
 
LR Seimo nariai: Michal Mackevič, Jaroslav Narkevič, Leonard Talmont
 
Užs. nr. 13
 
Nuotraukose:
 
1. Seimo narys M. Mackevič
2. Seimo narys J. Narkevič
3. Seimo narys L. Talmont
Voruta. – 2010, birž. 19, nr. 12 (702), p. 4.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra