LR Prezidentas su Čekijos Parlamento Senato Pirmininku kalbėjosi apie ES Rytų kaimynystės politiką ir ekonomikos aktualijas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2009 m. balandžio 9 d. (Praha)
 
Su dviejų dienų valstybiniu vizitu Prahoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus darbo pietų metu susitiko su Čekijos Respublikos Parlamento Senato Pirmininku Premyslu Sobotka.

Susitikimo metu buvo aptartos dvišalių santykių prekybos, energetikos, kultūros ir kitų sričių aktualijos. Taip pat kalbėta apie Europos Sąjungos plėtrą, Rytų kaimynystės politiką, regioninį Vyšegrado ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą, NATO ir augumo klausimus.

Prezidentas V. Adamkus pažymėjo, kad Lietuva ir Čekija ilgus metus savo nepriklausomybės sekė vedinos bendrų idealų – iškovoti ir sukurti laisvę, saugų gyvenimą savo tautoms. Lietuvos vadovas padėkojo Senato Pirmininkui už sprendimą dalyvauti NATO oro policijos misijoje Zoknių oro uoste. Čekijos karinių oro pajėgų naikintuvai Baltijos valstybių oro erdvę saugoti pradėsi gegužės mėnesį.

„Mums labai svarbu ir psichologiškai jausti tokią paramą", – sakė Prezidentas V. Adamkus. Didelę paramą Lietuvai Čekija suteikė ir mūsų šaliai stojant į NATO, kai Vilniuje įsikūrusi Čekijos Respublikos ambasada buvo ir NATO kontaktinė ambasada.

Kalbėdami apie ES Rytų partnerystės iniciatyvą, Prezidentas V. Adamkus ir Senato Pirmininkas P. Sobotka pabrėžė, kad demokratiška ir atsakinga Europos Sąjunga turi imtis lyderystės vedant Moldovą, Ukrainą ir Gruziją bei kitas šalis į ES.

Susitikime aptartas Europą apėmęs ekonomikos sunkmetis ir pastangos kuo greičiau įveikti kylančias problemas. Čekijos Senato Pirmininkas ir Lietuvos vadovas sutarė, kad ypač svarbu garantuoti, jog taikant paramos ekonomikai priemones, visos valstybės atsisakytų protekcionizmo ir laikytųsi rinkų atvirumo principu.

Senato Pirmininkas P. Sobotka ir Prezidentas V. Adamkus kalbėjosi apie Čekijos iniciatyvą ir asmeninšką P. Sobotkos iniciatyvumą bei paramą siekiant pasmerkti komunistinius totalitarinius režimus ir jų padarinius.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra