LPKTS pareiškimas dėl tradicinės lietuviškos šeimos sampratos

Autorius: Data: 2011-11-16 , 14:21 Spausdinti

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos

PAREIŠKIMAS

Dėl tradicinės lietuviškos šeimos sampratos

2011-11-12

Kaunas

Lietuvos Partizanai, Laisvės kovų dalyviai – buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai tradicinę lietuvišką šeimą, paremtą vyro ir moters bažnytine santuoka, abipusiais įsipareigojimais vienas kitam ir būsimiems vaikams, visada laikė ir laiko viena svarbiausių prigimtinių vertybių.

Esame užaugę tradicinėse lietuviškose šeimose, kuriose kartu gyveno trys kartos – seneliai, tėvai ir vaikai. Tėvų šeimose įgijome pirmuosius ir stipriausius gyvenimo bendruomenėje įgūdžius ir krikščioniškųjų bei tautinių vertybių sampratą. Visa tai padėjo mums įveikti visus sunkaus ir sudėtingo laikmečio išbandymus.

Santuoką laikome viena iš svarbiausių veiksnių, padedančių užtikrinti šeimos darną, vaikų poreikius ir teisę augti abiejų juos mylinčių tėvų šeimoje. Vyras ir moteris sudarydami santuoką savanoriškai prisiima iš šeimos kylančias teisines ir moralines pareigas. Tik tokia mylinti ir viešai įsipareigojusi šeima gali būti laikoma tautos ir valstybės pagrindu.

Apklausų duomenimis dauguma Lietuvos gyventojų mano, jog be santuokos šeima nėra tvirta. Tai tik laikinas vyro ir moters susitarimas gyventi kartu. Be santuokos nelieka teisinių barjerų tos pačios lyties asmenų sąjungas laikyti šeimomis. Dėl ko kyla realus pavojus jų galimai įvaikintiems vaikams tapti tokiais pat gėjais ar lesbietėmis.

Konstitucijos 38 straipsnis skelbia, jog: „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu“. Tad mus nustebino ir nuvylė paskelbta konstitucinio teismo nuostata, esą santuoka konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi!? Juk konstitucijoje santuoka minima iškart po šeimos apibūdinimo.

Buvome ir esame tvirtai įsitikinę, jog šeimos tvirtumui, vaikų, augančių šeimoje, gerovei ir saugumui bei tinkamam jų doroviniam ugdymui tėvų santuokiniai įsipareigojimai turi esminę reikšmę.

Visiškai pritariame Lietuvos Vyskupų Konferencijos paskelbtai nuomonei apie konstitucinę šeimos sampratą ir santuoką, kaip esminę sąlygą, sukuriant prielaidas sutuoktinių, jų vaikų, artimųjų ir visos visuomenės gerovei.

Sveikiname Seimo pirmininkės Irenos Degutienės nuostatą, kad šeima be santuokos negalima ir jos pastangas imtis priemonių, kurios yra Seimo galioje, santuokos institutui apginti.

Vertiname tai, kad 90 parlamentarų savo parašais patvirtino, jog jie remia vyro ir moters tarpusavio įsipareigojimais sutvirtintos šeimos sampratą.

Raginame Seimą priimti atitinkamus teisės aktus, kad nebūtų sudarytos sąlygos griauti tradicinę lietuvišką šeimą, kad nebūtų dirbtinai atskirta santuokos ir šeimos samprata.

LPKTS Valdybos pirmininkas Antanas Lukša

Tremtis , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra