Londone iškilmingai sutuokti princas Williamas ir Kate Middleton

Autorius: Data: 2011-04-29 , 14:22 Spausdinti

2011 m. balandžio 29 d. Princas Williamas ir Kate Middleton apsikeitė vedybiniais įžadais Vestminsterio abatijoje penktadienio popietę ir archivyskupo Rowano Williamso buvo paskelbti vyru ir žmona.

Tai pirmas kartas per kelis šimtmečius, kai sosto įpėdinis vedė paprastos kilmės merginą. Ceremoniją abatijoje stebėjo 1,9 tūkst. svečių, per televiziją – apie 2 mlrd. planetos gyventojų.

Princas Williamas 12.15 val. (Lietuvos laiku) atvyko į Vestminsterio abatiją, kur apie 45 minutes laukė nuotakos Kate Middleton.

Williamas, pasipuošęs raudonos spalvos kariniu munduru, su broliu princu Harry iš Klarenso rūmų rezidencijos neilgą distanciją iki abatijos važiavo ceremonijoms skirtu „Bentley“ automobiliu.

Kate Middleton į abatiją atvyko 13 val. Nuotaka dėvėjo dramblio kaulo ir baltos spalvos suknelę, kurią sukūrė dizainerė Sarah Burton iš Alexanderio McQueeni mados namų.

Prie Vestminsterio abatijos, kur Williamas ir Kate vienas kitam prisiekė amžinąją meilę, jau iš vakaro susirinko minia monarchijos gerbėjų ir žiniasklaidos atstovų. Smalsuoliai būriavosi ir prie Bakingemo rūmų.

Ceremonijoje bažnyčioje dalyvavo beveik 2 tūkst. svečių, tarp kurių – karališkųjų šeimų atstovai, pramogų pasaulio bei politikos garsenybės. Pirmojoje eilėje sėdėjo Williamo senelė karalienė Elizabeth II su vyru princu Philipu, taip pat jaunikio tėvas princas Charlesas su žmona Camilla.

Po sutuoktuvių bažnyčioje jaunavedžiai karieta nuvažiavo į Bakingemo rūmus, ten balkone viešai pasibučiavo.

Penktadienį jaunavedžiai praleido Londone, o šeštadienį, balandžio 30 d., jie išvyks į vestuvinę kelionę. Informacija, kur sutuoktiniai praleis savo medaus mėnesį, laikoma paslaptyje. Bet, neoficialiais duomenimis, Williamas ir Kate keliaus į Jordanijos pietuose esančią Vadi Ramo dykumą.

Princas Williamas, pirmojo sosto įpėdinio princo Charleso ir velionės princesės Dianos vyriausiasis sūnus, turės įžengti į Jungtinės Karalystės sostą po savo tėvo, kuris savo ruožtu perims valdymą iš savo motinos, karalienės Elisabeth II, valdančios šalį jau daugiau nei pusę šimtmečio.

Jo išrinktoji – nekarališkos kilmės Kate Middleton, verslininkų, anksčiau dirbusių nacionalinėje šalies oro bendrovėje dukra. Tai pirmas kartas per kelis šimtmečius, kai sosto įpėdinis veda paprastos kilmės merginą.

Williamas ir Kate susižadėjo 2010 m. spalį per privačią ceremoniją Kenijoje.

Penktadienį, balandžio 29-ąją, Didžiosios Britanijos princui Williamui ir jo išrinktajai suteikti Kembridžo hercogo ir hercogienės titulai. Atitinkamas Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II įsakas įsigaliojo po jungtuvių ceremonijos.

Ketvirtadienį, balandžio 28-ąją, vakare pranešta apie tai, kad dvidešimt žmonių buvo areštuota, įtariant planuojamu pasikėsinimu sugadinti šventę ir surengti protestus iškilmingos eisenos metu. Policijos duomenimis, tiesioginė teroro grėsmė nebuvo kilusi. Vestuvių saugumą užtikrino daugiau kaip 5 tūkst. policijos pareigūnų ir specialiųjų tarnybų padaliniai.

ELTA, Lietuvos radijas, lrt.lt

DMN archyvo nuotr.

www.lrt.lt

Lietuva - Anglija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra