Londone aptartas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai Eitvydas Bajarūnas ir Geoffrey Adamsas 2010 m. rugsėjo 9 dieną Londone politinėse konsultacijose aptarė dvišalio bei regioninio bendradarbiavimo perspektyvas, Europos Sąjungos, saugumo politikos aktualijas ir 2011 metų Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) klausimus.
 
E. Bajarūnas pasidžiaugė suaktyvėjusiais Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiais.
 
Konsultacijose pasikeista nuomonėmis dėl galimų bendradarbiavimo projektų ekonomikos ir energetikos srityse ir ES Rytų kaimynystės valstybėse.
 
E. Bajarūnas ir G. Adamsas kalbėjo apie Lietuvos pirmininkavimo 2011 metais prioritetines kryptis, užsitęsusių konfliktų sprendimo kelius, galimus ESBO vadovų susitikimo Astanoje gruodžio 1-2 dienomis rezultatus.
 
Susitikime taip pat aptartos Jungtinės Karalystės ir Baltijos jūros regiono valstybių intensyvesnio bendradarbiavimo galimybės.
 
Rugsėjo 10-ąją, penktadienį, E. Bajarūnas taip pat susitinka su Jungtinės Karalystės specialiuoju atstovu Pietų Kaukazui Brianu Fallu, kitais aukštais Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos pareigūnais, kuruojančiais Pietų Kaukazą ir Afganistaną, tarptautinį saugumą, tarptautines organizacijas, ESBO, Europos tarybą.
 
Rugsėjo 10 dieną  politikos direktorius susitiks su tyrimų centrų „European Council  on Foreign relations“ ir „Chatham House“ užsienio politikos analitikais.
 
Susitikimuose taip pat dalyvauja Lietuvos pasirengimo ESBO pirmininkavimui koordinatorius, ambasadorius Rytis Paulauskas ir ambasadorius ypatingiems pavedimams Giedrius Čekuolis.
 
www.urm.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra