Londone pristatyta lietuviškų animacinių filmų retrospektyva

Autorius: Data: 2012-10-30 , 18:15 Spausdinti

2012 m. spalio 27 dieną Londono tarptautiniame animacijos festivalyje buvo pristatyta lietuviškų animacinių filmų retrospektyva, kurią sudarė lituanistė ir animacijos mėgėja Daša Vanova bei festivalio direktorius Nag Vladermersky.

Programoje buvo rodomi lietuvių animatorių Vladislavo Starevičiaus, Zenono Tarakevičiaus, Antano Janausko, Nijolės Valadkevičiūtės, Iljos Bereznicko, Valento Aškinio, Zenono Šteinio, Antano Janausko, Jūratės Leikaitės, Rasos Jonikaitės, Ievos Miškinytės, Antano Skučo ir Rimo Sakalausko animaciniai filmai. Renginyje taip pat dalyvavo jaunosios kartos atstovė – Urtė Budinaitė pristačiusi savo animacinį filmą „Nepriklausomybės diena“.

Renginį rėmė LR kultūros ministerija, Tarptautinių kultūros programų centras ir LR ambasada Londone.

Lietuviškų animacinių filmų retrospektyva pirmą kartą buvo pristatyta 2010 metais tarptautiniame animacinių filmų festivalyje AniFest Teplicėje, po to programa keliavo ir dar keliauja po Čekiją. Pasak Dašos Vanovos, Londone ji rodoma trisdešimtąjį kartą. Paklausta, kaip ji būdama čekė susidomėjo Lietuviška animacija, Daša Vanova pasakojo, kad viskas prasisėjo nuo bendradarbiavimo su AniFestu. Kadangi Daša yra baigus lietuvių kalbą Karolio universitete ir puikiai kalba lietuviškai, festivalio organizatoriai paprašė jos pagalbos sudarant retrospektyvą. Nuo tada ir prasidėjo jos domėjimasis lietuvių animacija. „Lietuvos animacijos retrospektyvos kūrimas man buvo tartum vaiko sutvėrimas bei auklėjimas su visais malonumais bei sunkumais, gal todėl  ji man tokia brangi. Šis darbas pradžiugino ir praturtino ne tik mane, bet ir kitus žmonės.  Retrospektyva  dabar jau gyvena savo gyvenimą, kurį aš galiu stebėti iš tolo.“

Rita Valiukonytė, Cultural attaché, Lithuanian Embassy in the UK

Lietuva - Anglija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra