Logistikos valdyboje vyko iš misijos Afganistane sugrįžusių karių apdovanojimų ceremonija

Autorius: Data: 2012-02-20 , 15:10 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. vasario 20 d., Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje Vilniuje vyko Nacionalinio paramos elemento šeštosios pamainos (NPE-6) karių, sugrįžusių iš misijos Afganistane, sutikimo ir apdovanojimo ceremonija.

Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius, Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai, karių artimieji, kiti svečiai.

NPE-6 pamainoje, kuriai vadovavo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų štabo viršininko pavaduotojas logistikai majoras Rimvydas Balinskas, tarnavo 22 kariai iš Logistikos valdybos, Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų, Krašto apsaugos ministerijos. Jie misiją pradėjo praėjusių liepos mėnesį, o į Lietuvą grįžo šių metų vasario 15 d.

Sutiktuvių ceremonijos metu NPE-6 kariams buvo įteikti krašto apsaugos sistemos lygmens apdovanojimai – medaliai ir ženklai „Už tarptautines operacijas“, NPE-6 vadas mjr. R. Balinskas apdovanotas Krašto apsaugos sistemos medaliu „Už pasižymėjimą“. Trys kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą“, du kariai – krašto apsaugos ministro padėka, vienas – kariuomenės vado vardine dovana ir vienas karys – kariuomenės vado padėka. Dar keturi kariai apdovanoti Jungtinio štabo viršininko padėkos raštais.

Nacionalinės paramos elementas buvo įsteigtas vykdant Lietuvos kariuomenės transformaciją ir siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę. Misijos vietoje NPE yra atsakingas už įsigijimų vykdymą, materialinių vertybių sandėliavimą, tiekimą, apskaitą ir nurašymą, taip pat Lietuvos kariuomenės finansinių išteklių tvarkymą, karių ir civilių priėmimo ir tolesnio judėjimo organizavimą ir kitas funkcijas.

NPE pagrindinė grupė yra dislokuota tarptautiniame Kabulo oro uoste. Pavieniai elemento kariai tarnauja Kandaharo oro uoste, o NPE Aprūpinimo grupė – Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane.

Vyr. ltn. Ieva Kuzminaitė, Logistikos valdyba, mob. tel. 868450633

Srž. Domo Karoso nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra