LMA Vrublevskių bibliotekoje lapkritis – silva rerum mėnuo

Autorius: Data: 2013-11-04 , 14:36 Spausdinti

2013 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17.15 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, 15 kab., Vilnius) įvyks vieša paskaita silva rerum tema. Pranešimą „XVIIXVIII a. silva rerum kaip istorijos šaltinis: šaltinis, autorius ir jo individualumas“ skaitys Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė.

Paskaitos metu bus galima susipažinti su autentiškais XVII–XVIII a. silva rerum originalais iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų.

Silva rerum (lot. „daiktų miškas“) yra XVI–XVIII a. Lietuvos ir Lenkijos privačiosios raštijos šaltinis, pasižymintis savo nevienalytiškumu ir temų įvairove. Nors pats žanro pavadinimas ir yra plačiai žinomas, tačiau silva rerum knygelės yra mažai tyrinėtos bei kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos – gana sudėtinga, nes silva rerum, kaip privačiosios raštijos žanro, ypatybė yra naratyvo ir autoriaus asmeninių komentarų nebuvimas (yra ir išimčių). Pirmosios paskaitos metu lektorė M. Kvizikevičiūtė pabandys atsakyti į klausimus: kokios pagrindinės temos vyravo ir kodėl; kas jas rašė; ar lengva atpažinti tapatybę bei savimonės raišką per silva rerum knygeles.

Antrąją paskaitą Nuo silva rerum link autodokumentacijos įvairovės: įvaizdis ir asmuo XVIII a. raštijoje“ lapkričio 27 d., trečiadienį, skaitys rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, istorinio romano „Silva rerum“ autorė.

Informaciją parengė Komunikacijos skyrius

Sonata Šulcė, LMA Vrublevskių bibliotekos, Kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. (8 5212689

Nuotraukose: Puslapiai iš silva rerum. Saugoma LMAVB RS, F17-11.

Kultūra , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra