LLKS visuotinio Suvažiavimo apžvalga

Autorius: Data: 2012-04-23 , 15:54 Spausdinti

LLKS visuotinio Suvažiavimo apžvalga

Zigmas TAMAKAUSKAS, LLKS štabo ir Tarybos narys

2012 m. balandžio 21 dieną įvyko kasmetinis tradicinis visuotinis Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio suvažiavimas. Jis prasidėjo šventomis Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po jų suvažiavimo dalyviai sugužėjo į Kauno įgulos karininkų ramovę, kurioje vyko jo darbinė veikla. Čia susirinko buvę Lietuvos partizanai, ginklu kovoję su sovietiniu okupantu, partizanų ryšininkai, jų rėmėjai, taikios rezistencijos dalyviai. Juos visus vienijo Lietuvos laisvės idealas, visus juos vienaip ar kitaip buvo palietusi čekistinių smogikų ranka.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Prezidiumo pirmininkas dim. pulkininkas Jonas Čeponis skelbia Suvažiavimo pradžią. Aidint Lietuvos himno garsams, į pilnutėlę susirinkusių žmonių Didžiąją salę įnešamos Lietuvos ir LLKS vėliavos. Atsistojimu ir tylos minute pagerbiami mirę kovotojai dėl Lietuvos laisvės. Talkinant Šaulių sąjungos jauniesiems talkininkams, išnešamos iš salės keturios puokštės gėlių. Viena iš jų buvo padėta miesto Senosiose kapinėse prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojų Motinai, kitos – prie Nežinomo kareivio kapo, prie ketvirtojo konstitucinio Lietuvos Prezidento, partizaninės kovos vado Jono Žemaičio-Vytauto ir Laisvės paminklų Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Suvažiavimui pirmininkauti buvo pakviesti LLKS štabo viršininkas dim. majoras Vytautas Balsys ir LLKS štabo narys dim. vyr. leitenantas Zigmas Tamakauskas. Pirmininkaujantys pristatė visą būrį garbingų svečių, atvykusių pagerbti Suvažiavimą ne tik iš Kauno, bet ir iš Vilniaus. Išsamų vienerių metų darbo ataskaitinį pranešimą padarė LLKS Prezidiumo pirmininkas dim. Pulkininkas Jonas Čeponis. Jis be kita ko, pateikė ir įdomius statistinius duomenis apie likusius realius Laisvės kovotojus. Jų kasmet vis mažėja: tai daugiau, tai mažiau išeina Amžinybėn į Viešpaties namus. Dabar likę 219 registruotų Laisvės kovotojų, iš jų – 157 buvę partizanai, turintys karių savanorių statusą. Pranešėjas pabrėžė jaunimo patriotinio auklėjimo svarbą, jų moralinių vertybių formavimą, būtinumą kokybiškiau pateikti Lietuvos istoriją, pasipriešinimo sovietiniam okupantui kursą. Išklausyta ir revizijos komisijos ataskaita.

Gausiais plojimais buvo sutiktos svečių – Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, Lietuvos Respublikos Seimo narių Auksės Ramanauskaitės-Skokauskienės, profesoriaus Arimanto Dumčiaus, Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko, legendinio kovotojo dėl Bažnyčios ir Lietuvos laisvės monsinjoro Alfonso Svarinsko, kunigo Algimanto Keinos, LPKTS pirmininko dr. Povilo Jakučionio, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiosios viešųjų ryšių specialistės Vilmos Juozevičiūtės, pulkininko Arūno Gudavičiaus, Lietuvos Šaulių sąjungos vado pulkininko Antano Plieskio ir kitų kalbos. Ypač į susirinkusiųjų širdis įsmigo jautrūs Lietuvos moterų lygos pirmininkės, apdovanotos Pirmojo laipsnio partizanų Žvaigžde, profesorės Onos Voverienės žodžiai, jos emocionali kalba, reiškusi didelį susirūpinimą Lietuvos ateitimi.

Aktyviai suvažiavime dalyvavo ir buvęs LPKTS Valdybos pirmininkas, legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto brolis Antanas Lukša, visada Sąjungos išleistomis knygomis paremiantis mūsų organizuojamus mokyklinio jaunimo patriotinio turinio istorijos konkursus.

Suvažiavimas vienbalsiai priėmė pirmininkaujančio Z. Tamakausko pateiktus Pareiškimus „Dėl Lietuvos partizanų – Laisvės kovotojų niekinimo“, „Dėl teisinio nihilizmo Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose“, „Dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos veiklos“, adresuotus Respublikos Prezidentei, Seimo Pirmininkei ir Ministrui Pirmininkui. Plojimais buvo priimtas ir Z. Tamakausko paskaitytas Sveikinimas vengrų tautai, nepaklususiai svetimai sampratai, kėsinusiai sugriauti tautos moralines vertybes, jų sandarą. Taip pat buvo vieningai priimtas LPKTS pirmininko dr. P. Jakučionio pateiktas Pareiškimas Lietuvos Vyriausybei dėl paminklo Laisvės kovotojų Motinai prieigos užbaigimo finansavimo.

Išrinkta nauja Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Taryba. Jos Prezidiumo Pirmininku vienbalsiai perrinktas buvęs Lietuvos partizanas, perėjęs visus sovietinių lagerių baisumus, dabar – Panevėžio miesto Garbės pilietis, dim. pulkininkas J. Čeponis. Jo išrinkimą Suvažiavimas sutiko gausiais plojimais.

Suvažiavimo pabaigą vainikavo žinomas „Kupolės“ ansamblis poeto Maironio giesme „Lietuva brangi“, kuriai atsistoję savo balsais pritarė visi Suvažiavimo dalyviai.

LLKS suvažiavimas vyko ramioje demokratinėje aplinkoje ir vieningumo bei tarpusavio supratimo dvasia. Visi, kas norėjo galėjo pasakyti savo mintis.

Suvažiavimo dalyviai buvo pavaišinti kvapnia arbata, skania kareiviška koše. Tikime, kad Lietuvos laisvės kovos dalyviai, nežiūrint savo solidaus amžiaus, dar savo nesenstančios kaitrios širdies dalele prisidės prie Lietuvos dvasinio atgimimo rūmo statybos.

Nuotraukose: Kasmetinio tradicinio visuotinio Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio suvažiavimo akimirkos Kaune

Lietuva , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra