Liuksemburge Baltijos šalys su Europos gynybos agentūra pasirašė susitarimą dėl granatsvaidžių amunicijos pirkimo

Autorius: Data: 2013-04-24 , 09:03 Spausdinti

2013 m. balandžio 23 d. Liuksemburge krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Latvijos gynybos ministras dr. Artis Pabrikas (Artis Pabriks) ir Estijos gynybos ministerijos sekretorius gynybos politikai Svenas Sakkovas (Sven Sakkov) su Europos gynybos agentūra oficialiai pasirašė susitarimą dėl bendro granatsvaidžių „Carl-Gustav“ amunicijos pirkimo. Konkrečiai šiam projektui pradėti šių metų kovo viduryje Europos gynybos agentūroje Briuselyje buvo įsteigtas projektas.

Šis įsigijimo projektas bus įgyvendinamas per Europos gynybos agentūrą, ji tarpininkaus Baltijos šalims sudarant palankiausias pirkimo sąlygas.

Įsigijimo konkurso pradžią planuojama paskelbti iki šių metų birželio pabaigos, o nugalėtoją – iki šių metų pabaigos.

Bendra planuojamos sutarties vertė priklausys nuo konkurso rezultatų. Sutartį planuojama pasirašyti penkeriems metams su galimybe ją pratęsti.

Prie šio Baltijos šalių projekto bus kviečiamos prisijungti ir kitos Europos Sąjungos šalys.

Tai bus pirmas kartas, kai Lietuva, Latvija ir Estija bendrai vykdys karinės paskirties įsigijimus per Europos gynybos agentūrą.

Europos gynybos agentūros tikslas – skatinti Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, taupyti lėšas ir didinti pajėgumus. Agentūros veikloje dalyvauja visos Europos Sąjungos šalys, išskyrus Daniją. Agentūros vykdomuose projektuose gali dalyvauti ne tik valstybės narės, bet ir ES nepriklausančios šalys. Pvz., agentūra yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su Norvegija ir Šveicarija. Vykdydama jai pavestas funkcijas, Europos gynybos agentūra glaudžiai bendradarbiauja su kitomis ES institucijomis: ES Kariniu komitetu, Europos išorinių veiksmų taryba, Europos Komisija, kai kuriais klausimais konsultuojasi su NATO.

Pasirašymo ceremoniją Liuksemburge. Galite peržiūrėti čia.  

www.consilium.europa.eu nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: Iš kairės: Latvijos gynybos ministras dr. A. Pabrikas, Europos gynybos agentūros direktorė Claude-France Arnould, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Estijos gynybos ministerijos sekretorius gynybos politikai S. Sakkovas

Lietuva - Liuksemburgas , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra