Litvakai – svarbi Lietuvos dalis

Autorius: Data: 2013-09-24 , 08:46 Spausdinti

Litvakai – svarbi Lietuvos dalis

Pirmadienis, 2013 m. rugsėjo 23 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną pasveikino IV-ojo pasaulio litvakų kongreso dalyvius.

„Litvakai – svarbi Lietuvos kultūros, visuomeninio ir kasdienio gyvenimo dalis. Lietuva, ypač Vilnius, per amžius buvo žinomi kaip tolerancijos namai. Litvakai visada buvo ir yra mūsų bendros kultūros dalis. Todėl mūsų užduotis dabar – atkurti tai, ką galime, ir prisiminti tai, ko atkurti nebegalėsime. Lietuvos žydų istorija ir holokaustas privalo užimti deramą vietą mūsų atmintyje ir mokykliniuose vadovėliuose“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, todėl šie metai yra galimybių metai. Pasak Lietuvos vadovės, būtina prisiminti praeitį ir kartu dirbti ateičiai.

„Niekas taip gerai nesuartina tautų, kaip draugystė, artimesnis vienas kito pažinimas ir bendras darbas. Todėl kreipiuosi į litvakus, kviesdama sukurti jaunimo mainų programas: tarp Lietuvos ir Izraelio, tarp lietuvių ir žydų kitose valstybėse. Tai gali būti mokyklų ar universitetų mainų programos, jaunimo organizacijų bendradarbiavimas“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pažymėjo, jog Lietuva yra informacinių technologijų, lazerių, išsilavinusių ir darbščių žmonių šalis, sparčiausiai auganti ES valstybė, ir pakvietė litvakus kartu ieškoti naujų bendro verslo bei investavimo galimybių.

Pasak Prezidentės, tik veikdami kartu išsaugosime mūsų bendrą istoriją, kultūrą, gyvenimą greta.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuvos teisuoliai, prisidėję prie žydų gelbėjimo, turi būti prisiminti, o jų žygdarbiai įamžinti.

Džojos Gundos Barysatitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt 

D. Grybauskaitės sveikinimo kalba IV-jame pasaulio litvakų kongrese

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimo_kalba_ketvirtajame_pasaulio_litvaku_kongrese.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra