Lituanistika – strateginis valstybės prioritetas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 23 d. Vyriausybė patvirtino Lietuvių kalbos instituto, Lietuvos istorijos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto įstatus.
 
Šie teisiniai aktai įgyvendina Mokslo ir studijų įstatymo nuostatą – valstybė teikia strateginį prioritetą lituanistikos tyrimams ir studijoms, kurie sprendžia esminius tautos išsaugojimo, stiprinimo ir jos raidos uždavinius.
 
Valstybės mokslo institutai – Lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, Lietuvių literatūros ir tautosakos, Kultūros, filosofijos ir meno (šio instituto pavadinimas keičiamas į Lietuvos kultūros tyrimų institutą) – pertvarkomi į valstybinius mokslinių tyrimų institutus, kurie turi  ypatingos nacionalinės svarbos statusą. Jų tikslas – kaupti, sisteminti, saugoti, skleisti nematerialųjį ir dokumentinį lituanistikos paveldą, vykdyti fundamentinius lietuvių kalbos, etnologijos, raštijos, kultūros ir istorijos paveldo tyrimus,
 
Šių institutų įstatai buvo parengti atsižvelgus į Lietuvių kalbos instituto, Lietuvos istorijos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Kultūros, filosofijos ir meno instituto siūlymus ir Lietuvos mokslo tarybos ekspertų išvadas.
 
Ministro Pirmininko tarnyba/Visuomenės informavimo departamentas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra