Literatūros vakaras – H. Nagio 90-osioms gimimo metinėms paminėti

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 15 d. 17.00 val. Mažeikių viešosios bibliotekos salėje (Laisvės g. 31/14) vyks literatūros vakaras „Henrikas Nagys: esu, kaip ir mano sesuo, niekieno žemėje…“, skirtas poeto H. Nagio 90-osioms gimimo metinėms paminėti ir Virginijos Paplauskienės knygai „Liūnė Sutema: gyvenimo ir kūrybos keliais“ pristatyti.
 
Renginyje dalyvaus knygos autorė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių literatūros skyriaus vedėja Virginija Paplauskienė, kuri papasakos ne tik apie muziejuje saugomą žymaus lietuvių poeto, „žemininko“, vertėjo, literatūros kritiko H. Nagio archyvą, bet ir išskirtinį dvasinį ryšį brolio ir sesers, gimusių Mažeikiuose, bet didžiąją dalį gyvenimo dalį praleidusių svetimoje žemėje.
 
Literatūros vakare H. Nagio ir Liūnės Sutemos eiles skaitys Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai. Programą parengė mokytojai Onutė Kelpšienė ir Martynas Januška.
 
Liūnė Sutema: gyvenimo ir kūrybos keliais / Virginija Paplauskienė. – Kaunas: Naujasis lankas, 2009. – 288 p.: iliustr.
 
Knygoje aprašomi vienos iš iškiliausių XX amžiaus išeivių poečių Liūnės Sutemos (tikr. – Zinos Nagytės-Katiliškienės) gyvenimo ir kūrybos keliai, kurie iš Lietuvos (1927-1944) driekėsi per Austriją ir Vokietiją (1944-1949) iki Jungtinių Amerikos Valstijų (nuo 1949 m.). Pirmoje knygos dalyje naudojant faktologinę archyvinę medžiagą (dienoraščius, atsimini-mus, laiškus) išsamiai pateikta biografija, antrojoje – retrospektyviai atskleista poetės kūrybinio kelio raida. Publikuojamos nuo-traukos, dokumentai, cituojamos ištraukos iš laiškų, dienoraščių, atsiminimų, užrašų knygelių suteikia galimybę iš arčiau pažvelgti ir į poetę, ir į jos aplinką bei sutiktus žmones.
 
Ši knyga turėtų būti įdomi ir naudinga studijuojantiems literatūrą, lituanistams bei kultūra besidomintiems žmonėms.
 
Kviečiame dalyvauti
 
Organizatorių informacija
 
www.zemaitijosgidas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Henrikas Nagys ir Zinaida Nagytė-Katiliškienė (Liūnė Sutema). Lemontas, JAV.
2. Knygos „Liūnė Sutema: gyvenimo ir kūrybos keliais“ viršelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra