Literatūros kritikas: R. Granausko prozoje – visas šio laikotarpio Lietuvos gyvenimo piešinys

Autorius: Data: 2014-10-28 , 19:03 Spausdinti

 LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Didžiulė pasakojimo jėga ir gyva, natūrali, tikra lietuvių kalba. Taip literatūros kritikas Valentinas Sventickas apibūdina antradienį (2014-10-28) Anapilin išėjusio rašytojo Romualdo Granausko kūrybą. „Tokios netektys mums, literatūros žmonėms, yra labai sunkios“, – interviu LRT radijui sakė V. Sventickas.

Pasak literatūros kritiko, nors ir yra žmonių, kurie R. Granauską suvokia kaip nutolusį klasiką, pastaruoju metu jautėsi ryškus rašytojo kūrybos proveržis.

„Vien nuo 2003-ųjų yra išleisti keturi nauji jo romanai, keturios naujos apysakų knygos, apsakymai, esė. Ypač jis išryškino savo autobiografinį pasakojimo podirvį. Tai yra rašytojas, kuris tebeturi gyvą, natūralią, tikrą lietuvių kalbą su sakiniu, pastraipa, nutylėjimais, su savo tarme, intonacijomis“, – teigė V. Sventickas.

Jo manymu, R. Granausko prozoje galima matyti visą šio laikotarpio Lietuvos gyvenimo piešinį, atspaudą per žmones, jų likimus, įvairias situacijas. V. Sventicko nuomone, rašytojo kūryba išsiskiria didžiule pasakojimo jėga, veik
iančia mus visus.

„Tokios netektys mums, literatūros žmonėms, yra labai sunkios. Juo labiau kad buvo tokių sunkių smūgių. R. Granausko išėjimas palieka mūsų literatūroje labai skaudžių netekčių įspūdį“, – tvirtino literatūros kritikas.

R. Granauskas mirė antradienį, eidamas 76-uosius metus. Rašytojas pastaruoju metu sunkiai sirgo.

R. Granauskas gimė 1939 m. Mažeikiuose, baigė Sedos darbo jaunimo mokyklą, dirbo Skuodo laikraščio „Mūsų žodis“ ir žurnalo „Nemunas“ redakcijose. Taip pat rašytojas yra dirbęs statybininku, šaltkalviu, radijo korespondentu, mokytojavęs Mosėdyje.

Apsakymus R. Granauskas pradėjo spausdinti 1954 m. Kūrėjas išleido daugiau nei 20 prozos knygų. 2013 m. R. Granausko knygą „Šventųjų gyvenimai“ Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas išrinko kūrybiškiausia metų knyga.

Šiais metais jo autobiografinė knyga „Trečias gyvenimas“ yra tarp pretendenčių tapti Metų knyga suaugusiųjų knygų kategorijoje.

In memoriam , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra