Linkėjimai Nepriklausomybės šimtmečio abiturientams

Autorius: Data: 2018-05-28 , 08:26 Spausdinti

Linkėjimai Nepriklausomybės šimtmečio abiturientams

www.voruta.lt

Žydinčios alyvos, vasariškas vėjelis bei šiltėjantys ežerai atlydi vieną gražiausių Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos metų etapą – paskutines abiturientų pamokas, jaukius pašnekesius per pertraukas ir gražiausias mokyklines šventes…

44-oji abiturientų karta – kūrybiška, veržli ir nepaprastai savita. Gimnazijos kutūroje lieka prisiminimas mokinių, kurie ryžtingai atmeta stereotipinį mąstymą, jaučia stiprų poreikį asmenybės individualumui, vertybe laiko sceninėje erdvėje sukurti save reprezentuojančią žinutę, kurioje ir jaunystės estetika, ir taikli kritika, ir brandus gyvenimo situacijų vertinimas. Tai jaunimas, kuris Mokytojui padėkojo padovanodamas labai gardžios ruginės duonos… ir dalyvaudamas konkursuose suformulavo poziciją, kad mokyti – tai auginti asmenybę, tai taip atsakinga, kad patikėtina tik patiems talentingiausiems. Abiturientės E. Nedveckos (4a kl.) retorinis klausimas anglų kalbos konkurse „Ar aš esu pakankamai talentinga rinktis mokytojo profesiją?“ atskleidžia jauno žmogaus mentaliteto brandą ir atsakomybės suvokimą. Kalbant apie asmenybės kompetencijas išsiskiria K. Rajeckaitės (4d. kl.) gebėjimas organizuoti gimnazijos renginius ir S. Pipiraitės (4c kl.) gebėjimai sukurti inteligentišką renginio vedėjos įvaizdį.

44-oji Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientų karta su savo Mokytojomis

Tobulėjote garsindami gimnazijos vardą konkursuose ir olimpiadose. M. Kondrotas (4d kl.) – I vieta rajoninėse matematikos ir fizikos olimpiadose; E. Lenkauskaitė (4c kl.) – I vieta rajoninėje chemijos olimpiadoje; E. Nedvecka (4a kl.) I vieta; o E. Buivytė (4c kl.) – II vieta rajoninėje geografijos olimpiadoje; rajoninėje „Mano gaublys“ olimpiadoje E. Nedvecka – I vieta, L. Blaževičius (4d kl.) – II vieta; R. Šareivaitė (4a kl.) tapo šalies jaunųjų filologų konkurso laureatė vertimų sekcijoje; A. Janutaitis (4d kl.) pasakė originalią kalbą apie asmenybės individualumą anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse; L. Lukoševičius (4a kl.) gimnazijos garbę gynė lengvosios atletikos rajoninėse ir zoninėse varžybose, tapo daugiakartiniu čempionu. E. Butrimavičiūtė (4b kl.) – Lietuvos nacionalinės irklavimo komandos sportininkė, kuri Branderburge, IX-osiose Baltijos jūros jaunių žaidynėse pasiekė III vietą, bronzos medalį pelnė Baltijos Taurės regatoje, Švedijoje; daugkartinė čempionė atvirosiose Lietuvos irklavimo varžybose. E. Ogurcova (4a kl.) pelniusi III vietą Lietuvos irklavimo čempionate.

Mieli abiturientai, Jūsų kompetencijų įvertinimas primena, kad jums atėjo laikas pakelti sparnus… ir išmėginti save tolimesniuose gyvenimo etapuose. Žmogiškumo esmė dažnai remiasi į gebėjimą gerbti savo šeimą, mokyklą, tėvynę. Tikime Jūsų perspektyvomis, veržlumu. Juk Jums teko garbė tapti Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio abiturientų karta!

„Brangūs IV a klasės auklėtiniai, didžiuojuosi Jumis, nes esate aktyvūs gimnazijos gyvenime. Noriu jums palinkėti sėkmės. O kaip pasiekti sėkmės gyvenime? Duosiu jums du patarimus.

Pirma, ieškokite protingesnių už save. Jų nedaug, bet yra. Klausykite, klausykite, dėkitės į galvą ir nesiginčykite. Skaitykite – tai yra lengviausias kelias pasiskolinti išminčių smegenis.

Antra, darykite gera žmonėms. Savo gyvenime Jūs tūkstančius kartų matysite, kaip Blogis ir Neteisybė triumfuoja, o dažnai laimi tie, kurie meluoja ir pataikauja. Tačiau tai pat pamatysite, kad Blogio triumfas nublanksta prieš vieno gero poelgio ar sprendimo pergalę.

Ir atminkite, Gėris visada laimi ne tik filmuose, Jis visada laimi ir tikrame gyvenime. Sėkmės Jums visiems“ (IV a kl. vadovė Loreta Makarevičienė).

„Mieli IV b klasės abiturientai, prasmingai kartu praleistas laikas remiasi į nuveiktus darbus. Kartu nemažai diskutuota, aptarta įvairių situacijų, kurios jus augino kaip asmenybes gebančias gerbti kito žmogaus nuomonę. Asmenybės, šeimos laimė bei profesinė lyderystė remiasi į toleranciją ir gebėjimą priimti kitokią poziciją. Jūs esate tie mokiniai, kuriems teisingumas, objektyvumas – etiniai prioritetai. Ieškant teisingumo mokėtės suprasti teisingumo reliatyvumą ir kompromisų svarbą. Taip pat didžiuojuosi Jūsų savarankiškai sukurtu spektakliu. Jūs įrodėte, kad turite poreikį grožiui ir estetiškai aplinkai – Jūs patys kūrėte savo klasės erdvę. Pasiekti tikslui reikėjo įdėti daug sunkaus darbo, jautėtės pavargę, tačiau pakylėti. Ir tai buvo nuostabu!… Mielieji, gyvenime aptiksite įvairių vertybių – būkite atidūs ir drąsūs matuodami jų tikrumą savo širdimi“ (IV b klasės vadovė Jūratė Budvydienė).

„Aštuonerius metus kartu ieškojome atsakymų į lengvus ir sunkius klausimus. Mokykloje buvote mažaisiais princais, einšteinais, kolumbais, ieškojote, o gal ir radote savąją rožę, kurią reikia nuolat puoselėti, auginti, mylėti. Jūs – tai tie žmonės, kuriuos galiu vadinti mano auklėtiniai. Buvote ir esate svarbūs, išskirtiniai, mieli“ (4c klasės vadovė Sigita Misevičienė).

„Džiaugiuosi tuo, kokie esate ir kokį pėdsaką paliekate mokykloje – kūrybingi, ambicingi ir originalūs (juk taip dažnai kartojote frazę: „Mes – išskirtinė karta“!). Būtent iš Jūsų galima pasimokyti tvirtai laikytis savo nuomonės, savarankiškumo, laisvumo, nepriklausomybės. Tikiu, kad kiekvienas iš Jūsų atėjote į žemę tam, kad ką nors svarbaus pasakytumėte pasauliui ir atrastumėte savo kelią, kur slypi Jūsų tobulybė. Todėl išsikelkite tikslą savo gyvenimui, stenkitės surasti tai, kas nuolat stebintų, teiktų džiaugsmo ir mėgaukitės gyvenimu… Tegul kiekviena Jūsų diena būna lyg saulės patekėjimas, kad kaskart vis labiau suprastumėte save, vis labiau tikėtumėte Jus mylinčiais žmonėmis. Nepraraskite širdies šilumos, nesistenkite visiems įtikti, išlikite savimi. Nebijokite savo troškimų, gerbkite savo siekius, branginkite svajones, o sunkumus priimkite kaip iššūkius. Pakilkite iš mokyklinio suolo išdidžiai kaip paukščiai – į savo svajonių dangų. Tikiu Jumis! Tegul pasaulis įsitikina, kad Jūsų svajonės išsipildys!“ (4d klasės vadovė Sigita Zalitienė).

 

Jūratė BUDVYDIENĖ,

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Gimnazisčių Liepos Radzevičiūtės (3 c kl.) ir Gabijos Bikauskaitės (2a kl.) nuotr.

TrakaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra