Linkėjimai iš Duisburgo: sėkmingi Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmadienio, 2010 m. rugsėjo 6 d., rytą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) išvyksta iš Duisburgo, Vokietija, kur šeštadienį ir sekmadienį surengė sėkmingus bei palankiai įvertintus koncertus.
 
Duisburger Philharmoniker kvietimu, LVSO čia atvyko tęsdamas gražią dviejų orkestrų draugystę. 2009 metų birželį Vilniaus kongresų rūmuose įvyko pirmasis ir įsimintinas bendras abiejų orkestrų koncertas „Šimtas stygų“, o Vilnius tuomet buvo Europos kultūros sostine. 2010 m. rugsėjį, Duisburgui, o tiksliau visai Ruhro sričiai tapus Europos kultūros sostine, LVSO koncertavo Duisburge, kuris pastaruoju metu dar buvo pavadintas Kultūros sostinės „Kultūros uostu“.
 
Šeštadienio, rugsėjo 4-osios vakarą, LVSO ir Maestro G. Rinkevičius sėkmingai pasirodė 2000 klausytojų talpinančioje koncertų salėje „Mercatorhalle“. 2007 metais pastatyta koncertų salė pasižymi puikia ir itin subtilia akustika, moderniais architektūriniais sprendimais. Įdomu tai, jog „Mercatorhalle“ yra įsikūrusi didžiuliame laisvalaikio centre „CityPalais“. Čia po vienu stogu, kaimynystėje, puikiai sugyvena skirtingų pasaulio virtuvių restoranai, taip pat parduotuvės ir net prabangus kazino.
 
LVSO šeštadieninio koncerto metu prasmingai ir jaudinančiai suskambėjo M. K. Čiurlionio „Bėkit, bareliai“ styginių orkestrui, buvo atliktas F. Chopino Koncertas fortepijonui Nr. 1 ir A. Dvořáko Simfonija Nr. 9 „Iš Naujojo pasaulio“. Kartu su orkestru, kaip ir 2009 metų minėtame koncerte, pasirodęs, iš Maskvos į Duisburgą atskridęs pianistas Lukas Geniušas, žavėjo vokiečių publiką puikia grojimo technika ir itin subtiliais lyriniais fortepijono piano, o antroje koncerto dalyje orkestro atlikta simfonija galingai ir tvirtai bylojo: abejingų LVSO kuriamam menui nepaliksime. Kūrinys atskleidė Lietuvos muzikantų aukštą profesionalumą bei puikų pasirengimą. Publika ilgai dėkojo Maestro G. Rinkevičiui ir LVSO, o po paskutinio, papildomo kūrinio – G. Bizet „Farandolos“, klausytojai plojo stovėdami.
 
Šis koncertas turėjo ir oficialiąją dalį. Koncerto pradžioje scenoje pasisakė Vilniaus ir Duisburgo savivaldybių atstovai, kurie pabrėžė susigiminiavusių miestų draugystės svarbą bei pasveikino visus koncerte pasirodžiusius muzikantus.
 
Sekmadienį, rugsėjo 5-ąją LVSO artistai kartu su Duisburger Philharmoniker orkestro nariais įgyvendino unikalų bendrą Kultūros sostinės projektą „Seid umschlungen…“ Tai – net dešimt kamerinių koncertų Duisburge, skirtingose miesto vietose, daugiausiai atvirose erdvėse. Šiuose koncertuose drauge pasirodė lietuvių ir vokiečių muzikantai, atlikę įdomias klasikinės ir pramoginės muzikos programas. O sekmadienį švietusi saulė, į miestą išviliojusi daug Duisburgo gyventojų ir svečių, vaiskiai nušvietė seną tiesą, jog muzika yra be žodžių, širdimi suprantama, universali kalba, nepripažįstanti valstybių sienų ir tautybių skirtumų…
 
www.lvso.lt
 
Nuotraukose:
 
1. LVSO, Maestro G. Rinkevičius ir L. Geniušas repetuoja Duisburge, Mercatorhalle
2. Publikos ovacijos LVSO ir Maestro G. Rinkevičiui po koncerto Mercatorhalle
3. LVSO koncertu Duisburge reklama
4. LVSO artistai Duisburge groja kameriniuose koncertuose

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra