LIFE+ programai 20 metų

Autorius: Data: 2012-05-09 , 10:23 Spausdinti

2012 m. gegužės 12 dieną Lietuvos ornitologų draugija kartu su kitais partneriais renginiu paminės „LIFE+“ programos 20-ties metų sukaktį.

Per šį laikotarpį Europoje „LIFE+“  finansavo tūkstančius gamtosauginių projektų, iš kurių vienuolika vyko ar tebevyksta Lietuvoje. Ir šiuo metu tai yra svarbiausia Europos Sąjungos gamtinių vertybių apsaugai skirta programa. Renginio metu bus kalbama ir apie saugomas teritorijas. Viktorinos laimėtojams bus įteikta knyga „Lietuvos  saugomos teritorijos“.

Gamtosauginis renginys, vyksiantys pramogų ir laisvalaikio centre „Panorama“, skirtas supažindinti plačiąją visuomenę, kaip saugomos nykstančios šalyje ir Europoje rūšys, jų buveinės, kokiomis priemonėmis siekiama sudaryti palankias sąlygas joms išlikti stipriai besikeičiančioje aplinkoje, ir kaip suderinti žmogaus vartotojiškus poreikius su gamtinių vertybių apsauga.

Demonstruojant daugeliui kasdien nematomą gyvūnų gyvenimą, bus siekiama priartinti žmogų prie gamtos, atskleisti jam paslaptingai atrodančio gyvojo pasaulio ypatumus. Jauniesiems žiūrovams bus parengta priimtimesnė, dažnai žaidybinės formos programa. Visų šventės dalyvių lauks linksmi žaidimai, viktorinos, jaunųjų atlikėjų pasirodymai, kūrybiniai užsiėmimai, konkursai, piešinių bei fotografijų parodos, gyvūnų balsai, prizai, įvairios vaišės.

Tradiciškai žymi programos dalis bus skirta Lietuvos nacionaliniam paukščiui – baltajam gandrui. Renginio metu susipažinsite su šio paukščio tarmiškais vardais, jo svarba lietuvių kasdieninio gyvenimo papročiuose. Nebus pamiršti ir mūsų šalyje dar nereti, bet kitur nykstantys mažieji ereliai rėksniai. Su jų gyvenimu supažindins įspūdinga fotografijos paroda. Aktyviausių mažųjų šventės dalyvių lauks dovana – ekskursija į Rambyno regioninį parką, Bitėnų kaime esančią baltųjų gandrų koloniją.

www.vstt.lt

Parkai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra