Lietuvos žydų holokausto 70-metį minint

Autorius: Data: 2011-09-23 , 08:25 Spausdinti

Lietuvos žydų holokausto 70-metį minint

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Šie metai – ypatingi dėl Lietuvos istorinių sukakčių gausos.

Minime Laisvės gynimo dvidešimtimetį ir Lietuvos valstybingumo pripažinimo bei diplomatinių santykių atkūrimo su pasaulio valstybėmis dvidešimties metų sukaktis (1991 m. Sausio įvykių ir aukų pagerbimo dvidešimtmečiui pažymėti išleidau ir kolegoms Europos Parlamento nariams pristačiau knygą „Sausio 13-toji. Išsaugoję Laisvę“, kuri sulaukė tokio pasisekimo, kad per šiuos metus tenka leisti jau antrą leidimą). Lygia greta minime ypač skausmingas istorines sukaktis didžiųjų 1941 m. trėmimų pradžią bei Lietuvos žydų holokausto 70-metį.

Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – iškilmingai pagerbkime Holokausto aukas ir atiduokime gilią pagarbą tiems, kurie toje visuotinio teroro ir prievartos  atmosferoje išdrįso tyliai pasipriešinti totalitarizmo diktatui ir gelbėjo be kaltės pasmerktuosius. Jie yra pamokantis pavyzdys jaunajai kartai.

2011 m. – Laisvės gynimo ir Holokausto aukų gynimo metai – tarsi kokia istorinė esencija, koncentruotai atskleidžia visą kančių kelią, kurį teko iškentėti Lietuvai praėjusiame amžiuje. Tuo pačiu, žvelgdami atgal į istorijos eigą galime dar kartą įsitikinti, kad net tamsiausi suirutės ir prievartos etapai negali užgesinti meilės artimui ir Tėvynei. Tiems, kurie šiai ugniai neleido užgesti savo ir savo vaikų širdyse, esame skolingi už šiandieninę laisvę. Puoselėkime jų atmintį ir savo darbais būkime jų verti, būkime verti savo laisvės.

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra