Lietuvos žmonių numegztos kepurės atšiaurią žiemą sušildys penkis tūkstančius Afganistano vaikų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 25 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dešimtosios Lietuvos karių pamainos (PAG-10) kariai Goro provincijos moksleiviams perdavė per akciją „Šiltos kepurės Afganistano vaikams“ surinktas Lietuvos žmonių numegztas žiemines kepures.
 
Kartu su provincijos Švietimo departamento atstovais kariai aplankė trejetą Goro sostinės Čagčarano mokyklų, kuriose mokosi pusantro tūkstančio mokinių. Kariai bendravo su moksleiviais, perdavė jiems Lietuvos žmonių numegztas kepures.
 
Šiuo metu kai kurios mokyklos Čagčarano mieste nedirba dėl didelio šalčio, – šių mokyklų moksleiviams kepurėles perduos provincijos Švietimo departamento atstovai.
 
„Perdavėme apie du tūkstančius kepurių ir šiltus Lietuvos žmonių linkėjimus. Stengiamės, kad kepurės pasiektų kuo daugiau vaikų, – sakė PAG-10 Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Vaidas Šepkus. – Aplankėme vidurinę mergaičių mokyklą ir porą berniukų mokyklų, dar apie tris tūkstančius kepurėlių į tolimiausias provincijos vietas nugabens patruliuojantys PAG kariai“.
 
Pasak karių, didžiausią įspūdį vaikams padarė tai, kad jiems kepures Lietuvoje žmonės numezgė rankomis ir perdavė jas kartu su savo linkėjimais.
 
Rugpjūtį-rugsėjį vykusią labdaros akciją „Šiltos kepurės Afganistano vaikams“, per kurią Lietuvos žmones buvo kviečiami numegzti Afganistano Goro provincijoje gyvenantiems vaikams žiemines kepures, organizavo PAG-10 kariai ir Lietuvos „Caritas“, akciją taip pat parėmė Užsienio reikalų ministerija. Akcijos metu kariams ir „Caritas“ atstovams iš viso buvo perduota apie penkis tūkstančius šiltų megztų, nertų, veltų kepuraičių.
 
„Projektas pavyko daug geriau negu tikėjomės, Lietuvos žmonės labai noriai prisidėjo prie šio  paramos projekto. Tikėjomės surinkti apie penkis šimtus megztų žieminių kepurių, tačiau žmonės neliko abejingi – numezgė dešimteriopai daugiau, žmonės į mus kreipėsi ir akcijai pasibaigus, priėmėme visas kepurėles, nes kiekviena jų gali sušildyti vaiką žvarbią žiemą Goro provincijoje,“ – sakė  projekto koordinatoriai.
 
Akcijoje dalyvavo pavieniai Lietuvos žmonės ir užsienyje gyvenantys lietuviai, Lietuvoje dirbantys užsienio šalių savanoriai, „Caritas“ nariai, kitų religinių, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų ir įstaigų kolektyvai, moksleiviai.
 
Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė taip pat perdavė lauktuvių Afganistano vaikams – savo rankdarbį – porą megztų vilnonių kojinių.
 
***
 
PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force – ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
PAG, be maždaug 120 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.
 
Linos Ambroževičiūtės nuotr.
 
Nuotraukose: Lietuvos karių pamainos (PAG-10) kariai Goro provincijos moksleiviams perdavė surinktas Lietuvos žmonių numegztas žiemines kepures
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. (8 5) 2735 519, el. paštas: vis@kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra